Efektowne przejście dla pieszych w Kanadzie [WIDEO]

Efektowne przejście dla pieszych

Efektowne przejście dla pieszych powstało w Kanadzie. Pomysłem zajęła się SAAQ (Société de l’Assurance Automobile du Québec), czyli organizacja rządowa dbająca o bezpieczeństwo na drogach. Udostępniony przez nich film pokazujący innowacyjne rozwiązanie staje się hitem w sieci. 

„Dziękujemy, że się zatrzymałeś”

Problem przejść dla pieszych nie dotyczy jedynie Kanady, lecz niemalże całego świata. Rządowa organizacja zajmująca się bezpieczeństwem na drogach – SAAQ (Société de l’Assurance Automobile du Québec) wprowadziła w życie innowacyjne przejście przez ulicę. Kiedy pieszy zbliża się do przejścia przez ulicę, żółte pasy nagle się unoszą, tworząc barierę dla samochodów. Na oddzielających od niebezpieczeństwa pasach widnieje napis: „To przejście chroni pieszych. Dziękujemy, że się zatrzymałeś”. Ponadto napisane są podziękowania w różnych popularnych językach. SAAQ udostępniło krótki film na swoim koncie na Facebooku obrazujący działanie nowego przejścia. W zaledwie tydzień wideo obejrzało aż 3,3 miliona osób. Z kolei na kanale „Trust Me, I’m an Urbanist” ten sam film wyświetliło ponad 6 milionów użytkowników. Pomysł zyskuje coraz większą popularność. Film znajduje się poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: CZY NAPISANIE ZA KOGOŚ PRACY DYPLOMOWEJ JEST LEGALNE?

Poważne traktowanie problemu

Pomimo, że filmik wzbudza wiele zabawnych reakcji i często porównywany jest do żartów, jest praktycznym rozwiązaniem problemu. Efektowne przejście dla pieszych poprzez swoją popularność uświadamia jak ogromnym kłopotem jest bezpieczne przedostanie się na drugą stronę ulicy. Temat dotyczy również Polski, gdzie w ostatnim czasie doszło do groźnego wypadku na warszawskich Bielanach. Warto popracować nad poprawą bezpieczeństwa polskich przejść dla pieszych.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.