Dzwoni do ciebie numer 221655155? Wiadomo o co chodzi!

dzwoni do ciebie numer

Dzwoni do ciebie numer 221655155? Wiadomo o co chodzi – lepiej odebrać! Jak się okazuje, z tego numeru połączenia wykonywane będą do milionów Polaków. Wszystko ma związek ze szczepieniami przeciwko COVID-19. Numer należy do Ministerstwa Zdrowia i wiadomo już, do kogo będą dzwonić konsultanci. W jakim celu resort zdrowia dzwoni do obywateli? Dlaczego lepiej odebrać? W jakich godzinach można spodziewać się połączenia? Odpowiedzi na nurtujące pytania znajdziecie poniżej!

Dzwoni do ciebie numer 221655155? Wiadomo o co chodzi – to numer Ministerstwa Zdrowia!

Z pewnością często jesteście świadkami sytuacji, gdy na wasz telefon dzwonią nieznane numery. Bardzo często w takich przypadkach mamy do czynienia z ofertami i telemarketerami. Jeśli jednak zobaczycie numer 221655155, powinno wam się zapalić tak zwane „światełko ostrzegawcze”. Jak się bowiem okazuje, to nie żadna oferta, a telefon z Ministerstwa Zdrowia. Wszystko dokładnie opisuje portal komorkomania.pl.

Według wspomnianego wyżej portalu, numer ten ma dzwonić do milionów Polaków. Wszystko ma związek ze szczepieniami przeciwko COVID-19, a konkretniej ze znacznym wyhamowaniem tempa szczepień. Już teraz mówi się, że chętnych na przyjęcie preparatu jest coraz mniej. Sytuacja ta sprawia, że osiągnięcie odporności populacyjnej, staje się niemal niemożliwe. Toteż Ministerstwo Zdrowia podejmuje kolejne kroki, aby temu zaradzić. Teraz pomysł dotyczy właśnie tego, aby dzwonić do niezaszczepionych. Jak natomiast ma przebiegać rozmowa?

ZOBACZ TAKŻE: TRZECIA DAWKA SZCZEPIONKI NA COVID-19 W POLSCE JUŻ NIEBAWEM?! ZASKAKUJĄCE DONIESIENIA. „DAWKA PRZYPOMINAJĄCA”

Jak będzie przebiegać rozmowa? Do kogo zadzwoni numer 221655155?

W portalu komorkomania.pl czytamy, że Ministerstwo Zdrowia zadzwoni do niezdecydowanych, niezaszczepionych osób. Rozmowa ma się odbywać z konsultantami. Ci natomiast mają przekonywać o korzyściach płynących z przyjęcia preparatu na COVID-19. Zdecydowani mogą poznać też termin szczepienia.

Portal komorkomania.pl podaje także, do kogo zadzwonią konsultanci w Ministerstwa Zdrowia. To osoby, które mają konto IKP z przypisanym numerem telefonu, mają wystawione e-skierowanie na szczepienie, oraz nie są zaszczepione lub zapisane na szczepienie.

Wiadomo też więcej o samym dzwonieniu do obywateli. Telefonów można spodziewać się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 21:00. Mało tego – konsultanci podejmą trzykrotną próbę połączenia. W sumie zaplanowano przynajmniej milion połączeń.

źródło: komorkomania.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.