Tak wygląda największe obozowisko Cyganów w Polsce – okoliczni mieszkańcy mają dosyć! [WIDEO]

obozowisko Cyganów

Największe obozowisko Cyganów w Polsce znajduje się na byłych ogrodach działkowych w Poznaniu. Okoliczni mieszkańcy nie kryją swojego oburzenia, obaw oraz boją się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Dlaczego? Poznajcie historię koczowiska, które zamieszkuje około 150 Cyganów.

Największe obozowisko Cyganów w Polsce

W Poznaniu, a dokładniej w dzielnicy o nazwie Winogrady znajdowały się niegdyś ogrody działkowe. Po czasie okazało się, że teren należy do osoby prywatnej, która zarządziła opuszczenie jego ziemi. Z czasem zaczęli osiadać się tam Cyganie, którzy po czasie utworzyli swego rodzaju „osiedle”. Obozowisko Cyganów liczy obecnie około 150 mieszkańców, którzy uprzykrzają życie okolicznym mieszkańcom. Poznaniacy skarżą się przede wszystkim na ogniska i palenie śmieci. Unoszący się dym i smród dostaje się do ich mieszkań, uniemożliwiając swobodne oddychanie.

Palenie ognisk to jest chyba numer jeden, co nam wszystkim mieszkańcom przeszkadza. Czy pan w swoim domu zapaliłby śmieciami? Na pewno nie, bo sąsiad zaraz zadzwoniłby na policję, czy straż miejską. Trzeba zapłacić dużą karę. A oni nic. Trują nas osiem lat – powiedziała mieszkanka Poznania w rozmowie z dziennikarzem stacji TVN.


ZOBACZ TAKŻE: WIELKA AWANTURA W MIELSCU – MIĘDZY POLAKAMI I ROMAMI DOSZŁO DO STARCIA! [WIDEO]

To jednak nie koniec nieprzyjemnych sytuacji. Mieszkańcy Poznania skarżą się, że ludzie zamieszkujący obozowisko Cyganów niszczą mienie, m.in. place zabaw, śmiecą oraz kradną. Osoby, które odważyły się zwrócić im uwagę niejednokrotnie spotkały się z wyzwiskami. Służby potwierdzają, że zdarzają się interwencje, głównie z powodu pożarów wywołanych paleniem śmieci, zakłócania spokoju, głośnych okrzyków i słuchania muzyki.

Głos w sprawie zabrał wiceprezydent Poznania, który powiedział:

Nie możemy tych ludzi deportować. Te osoby przyjechały tutaj legalnie, to są członkowie Unii Europejskiej. Część dorosłych to są analfabeci, jest z nimi utrudniony kontakt.

Materiał o obozowisku Cyganów wykonany przez reporterów stacji TVN możecie zobaczyć klikając TUTAJ.

źródło: nczas.com, youtube.com, tvn24

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.