Dziś wielka akcja policji! Bardzo łatwo stracić prawo jazdy

uwaga kierowcy

Dziś wielka akcja policji! Jak donosi portal autokult.pl – w wyniku działań drogówki, w łatwy sposób będzie można stracić prawo jazdy lub zgarnąć naprawdę wysoki mandat. Na drogach zaroi się od patroli. Komeda Główna Policji o wszystkim ostrzegła przez media społecznościowe. Czego dotyczy nagonka na kierowców? Jak uchronić się przed utratą uprawnień do prowadzania pojazdów? Szczegóły poniżej.

Dziś wielka akcja policji! Bardzo łatwo stracić prawo jazdy

Już dzisiaj – 22 marca 2023 roku – będziemy świadkami wielkiej akcji policji. Na drogach zaroi się od patroli funkcjonariuszy, którzy mocniej niż zwykle będą sprawdzać, czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Komedia Główna Policji postanowiła poinformować o tym w swoich mediach społecznościowych. To właśnie dziś wielu kierowców może stracić prawo jazdy lub zainkasować naprawdę pokaźne mandaty.

Cała akcja nosi kryptonim „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Jak już łatwo się domyślić, funkcjonariusze skupią się przede wszystkim na bezpieczeństwie pieszych, rowerzystów oraz użytkowników innych urządzeń do przemieszczania się. Portal autokult.pl wyjaśnia, że jest to spowodowane tym, jakoby bezpieczeństwo takich osób w Polsce było na niższym poziomie niż średnia unijna.

ZOBACZ TAKŻE: Małpy zaatakowały rodzinę influencerów. Mężczyzna pogryziony, mocne nagranie opublikowano w sieci. Nikt im nie pomógł, wszyscy się tylko przyglądali [WIDEO]

Najwięcej patroli policji w okolicach przejść dla pieszych

Serwis autokult.pl zauważa, że największą uwagę na ewentualne patrole należy zwrócić przy przejściach dla pieszych oraz przy przejazdach rowerowych. To właśnie przy nich – nie tylko dziś, ale na co dzień – powinno się zwalniać i zachowywać szczególną ostrożność. Policja będzie dziś w takich miejscach kontrolować prędkość oraz sprawdzać, czy kierowcy nie wyprzedzają na przejściach lub tuż przed nimi.

Jak czytamy w autokult.pl – przy przekroczeniu prędkości o 71km/h lub więcej, musimy liczyć się z mandatem o wysokości 2500 złotych. Z kolei wspomniane wcześniej wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub tuż przed nim, może oznaczać mandat wysokości 1500 złotych i aż 15 punktów karnych. W niektórych przypadkach zatrzymane może być prawo jazdy.

źródło: Twitter, autokult.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.