Dziś Cyber Monday – a więc dzień wyprzedaży internetowych

dziś cyber monday

Dziś Cyber Monday – a więc kolejny już dzień, w którym (przynajmniej w teorii) klienci mogą kupić różnego rodzaju produkty w niższych cenach. Tradycja, podobnie jak Black Friday, wzięła się ze Stanów Zjednoczonych. Cyber Monday dotyczy jednak jedynie zakupów przez Internet. Wielu ma jednak wątpliwości co do tego, czy ceny w ten dzień aby rzeczywiście są niższe, niż ma to miejsce na co dzień.

Dziś Cyber Monday – a więc kolejny po Black Friday dzień wyprzedaży

Choć emocje po Black Friday jeszcze nie opadły, dziś przeżywamy kolejny dzień zakupowych obniżek. Tym razem chodzi jednak o promocje dotyczące kupowania w sieci. Cyber Monday w Polsce pojawił się niedawno. Oczywiście przybył zza oceanu wspólnie z głośnym Black Friday, który od pewnego czasu budzi sporo emocji w naszym kraju. Rzecz jasna tyczy się on okazyjnych promocji, dzięki którym klienci mogą kupować wybrane towary w zdawałoby się bardzo okazyjnych cenach. Cyber Monday wypada zwykle w pierwszy poniedziałek po tak zwanym Czarnym Piątku – tym razem jest to więc 2 grudnia.

ZOBACZ TAKŻE: POLSKA GRUPA NA EURO 2020! ZMIERZYMY SIĘ Z POTĘGĄ, OSTATNI RYWAL JESZCZE NIE JEST ZNANY

Kontrowersje i nieścisłości związane z promocjami – sklepy oszukują?

Zarówno Black Friday jak i Cyber Monday to święta idealne dla łowców okazji. Okazuje się jednak, że nie wszystkie sklepy grają fair. W polskiej sieci rokrocznie, od kiedy tylko pojawiła się tradycja Czarnego Piątku, pojawiają się historie, zdjęcia i innego typu dowody, świadczące o tym, że wiele marketów przed zbliżającymi się „promocjami” podnosi ceny, aby obniżyć je właśnie w wyczekiwanych przez klientów terminach. Niekiedy okazuje się nawet, że cena po teoretycznej obniżce, jest większa niżeli wyjściowa.

To wszystko sprawia, że zakupy należy robić rozważnie i nie popadać w swego rodzaju euforię związaną z rzekomymi obniżkami. Nie zmienia to również faktu, że w dwa omawiane dni naprawdę można wyszukać ciekawe promocje i przeceny.

źródło zdjęcia: greenbiz.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.