Dziki weszły na teren przedszkola w Poznaniu, agresywny odyniec

dziki weszły na teren

Dziki weszły na teren przedszkola w Poznaniu! Taką nietypową informację otrzymała dziś tamtejsza straż miejska. Sytuacja okazała się jednak poważna, gdyż grupa dziesięciu zwierząt prowadzona była przez agresywnego odyńca. O wszystkim dowiedziało się Centrum Zarządzania Kryzysowego, a na miejsce wysłano grupę ludzi która miała rozwiązać problem.

Dziki weszły na teren przedszkola w Poznaniu

Takiej interwencji dawno nie było! Poznańska straż miejska dostała dziś z rana nietypowe zgłoszenie – do ogrodu jednego z tamtejszych przedszkoli, wtargnęła grupa dziesięciu dzików. Zwierzętom przewodził odyniec, którego zachowanie określono jako bardzo agresywne. Dziki prawdopodobnie były wystraszone, stąd ich nerwowość. Wszystko działo się na osiedlu Tysiąclecia. Na miejsce wysłano 3 patrole strażników miejskich, w których skład wchodził między innymi Eko Patrol. Do przedszkola udał się także łowczy.

ZOBACZ TAKŻE: DZIŚ CYBER MONDAY – A WIĘC DZIEŃ OGROMNYCH PROMOCJI W INTERNECIE. CZY FAKTYCZNIE MOŻNA LICZYĆ NA ZNALEZIENIE DOGODNYCH OKAZJI?

Ostatecznie grupa zwierząt opuściła przedszkole bez ingerencji służb

Ze względu na agresję odyńca, sytuacja zrobiła się trudna do rozwiązania. Podjęto decyzję o próbie przegonienia zwierząt, jednakże te nagle zdecydowały się na opuszczenie terenu przedszkola. Następnie powędrowały w kierunku lasku, który znajduje się nieopodal.

To nie pierwszy raz, kiedy dziki zapuszczają się w głąb miasta. Tym razem ich grupa była dość liczna, a agresywne zachowanie sprawiało, że mogły stanowić zagrożenie dla przechodniów oraz dzieci. Ostatecznie jednak wszystko zakończyło się szczęśliwie.

źródło zdjęcia: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.