Dziewczynka wypadła z okna. Złapał ją 17-latek! [WIDEO]

Do dramatycznej sytuacji doszło w Turcji, gdzie mała, dwuletnia dziewczynka wypadła z okna. Przytomnością umysłu wykazał się jednak przechodzący w pobliżu 17-latek, który bez cienia wątpliwości podjął się ratunku dziecka. Młody mężczyzna już teraz został zasłużenie okrzyknięty miejscowym bohaterem. Całe zajście można zobaczyć w materiale wideo poniżej.

Dziewczynka wypadła z okna – WIDEO

Wydarzenia w Turcji mogły mieć naprawdę fatalne skutki. Chwila nieuwagi, otwarte okno wysoko nad ziemią i żądne przygód małe dziecko. Można tylko wyobrażać sobie, do jakiego nieszczęścia mogło dojść gdyby nie przytomność umysłu nastolatka, który okazał się bohaterem.

Poniżej można zobaczyć nagranie, które pokazuje moment upadku i bohaterskiej postawy młodego chłopca.

Matka gotowała obiad

O tym, jak niezwykle podzielną uwagę należy mieć podczas sprawowania pieczy nad małym dzieckiem, powinien wiedzieć każdy rodzic. Momentami wystarczy dosłownie parę sekund nieuwagi, aby doszło do nieprzyjemnego zajścia, które może przeistoczyć się w istną tragedię.

Tak byłoby i tym razem, gdyby nie nastolatek, który uratował dziecko przez – trzeba to jasno powiedzieć – być może nawet śmiercią. W najlepszym wypadku, 2-latka doznałaby poważnych, bolesnych obrażeń.

Podczas zabawy dziecka, jego matka była zajęta gotowaniem obiadu. Na nieszczęście, dziewczynka upodobała sobie miejsce przy otwartym oknie, co już powinno być sygnałem alarmowym dla kobiety. Jak jednak widać na nagraniu – dziecko wobec nieodpowiedniej opieki wypadło z budynku.

Bohaterem okazał się nastolatek

Osobą, a raczej aniołem stróżem małego dziecko, okazał się mający zaledwie 17-lat pracownik pobliskiego warsztatu samochodowego. Gdy tylko zauważył co się święci, bez zastanowienia ruszył na ratunek i złapał wypadające z drugiego piętra dziecko. 

Pochodzący z Algierii młodzian przy całym szumie medialnym, pozostaje niezwykle skromny. Mówi, że zrobił to co do niego należało i każdy na jego miejscu zachowałby się podobnie.

Rodzina jest mu niezwykle wdzięczna za okazaną pomoc i bohaterski czyn. W jej ramach przelała na konto chłopaka symboliczną zapłatę w wysokości 200 lirów tureckich. W przeliczeniu na polska walutę, daje to mniej więcej 130 złotych.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.