Ryanair: zakaz alkoholu na pokładzie. Dość skandalicznych zachowań

Ryanair: zakaz alkoholu. Linia postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zareagować na coraz częstsze skandaliczne zachowania pasażerów. Zazwyczaj większość nieprzyjemnych sytuacji spowodowanych jest przez spożywanie napojów procentowych podczas lotu. W związku z tym władze zareagowały. 

Pasażerowie nie wniosą alkoholu na pokład

Ryanair: zakaz alkoholu. Cała sprawa nie dotyczy Polski, jednak zakaz obowiązuje podczas lotów z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii. Skąd ta decyzja? Chodzi o rosnącą liczbę wybryków po alkoholu i utrudnianiu lotów oraz przeszkadzanie innym pasażerom. Zakaz dotyczy lotnisk w Manchesterze oraz Glasgow w kierunku Teneryfy, Barcelony, Malagi, Palmy i Ibizy. 

 

Oprócz zakazu spożywania alkoholu, nie można wnosić zakupionego w strefie duty free również na pokład. Jeżeli chcemy wziąć go ze sobą do kraju, należy dać go do luku bagażowego. Przed wejściem na pokład, pasażerowie wyrywkowo będę proszeni o pokazanie zawartości bagażu podręcznego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Coming in to land @milanbergamoairport earlier this week 😍 ⠀ ⠀ Spectacular shot captured by @kamalbgy 🙌 📸 ⠀ ⠀ #Ryanair #milanbergamoairport #Ryanair

Post udostępniony przez Ryanair (@ryanair)

Bezpieczeństwo pasażerów

Ryanair swoją decyzję tłumaczy w następujący sposób. Chodzi głównie o to, że ostatnio odnotowano ogromną liczbę pijanych pasażerów. Mianowicie, przeszkadzali oni innym osobom w samolocie, byli głośni i się awanturowali. Takie sytuacje nigdy nie są mile widziane i niestety zagrażają też innym. Oczywiście wielu pasażerów nie rozumie jak zamknięty alkohol i nie spożywany podczas lotu, może wpłynąć na niebezpieczeństwo, ale mogą znaleźć się śmiałkowie, którzy będą chcieli go jednak spożyć.

Jeżeli znajdą się osoby, które odmówią podporządkowania się panującym zasadom lub będą się awanturować, kapitan pokładu może odmówić takiej osobie wejścia do środka.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.