Dziewczyna ratuje siostrę przed utonięciem w basenie! [WIDEO]

Dziewczyna ratuje siostrę przed utonięciem na basenie! Cały dramat rozegrał się w okolicach Atlanty w Stanach Zjednoczonych. Chwila nieuwagi ze strony dorosłych, nieszczęśliwy splot zdarzeń i zabójcza woda – tyle wystarczy, aby przypłacić życiem. Tym razem jednak, mimo bardzo poważnego obrotu spraw, dziecko zostało w ostatniej chwili uratowane.

Sezon na utonięcia

Panujące w ostatnim czasie upały skłaniają ludzi do wyjazdów nad wodę. Niestety, letnia beztroska często połączona jest z alkoholem. Wtedy zdecydowanie powinno unikać się wody. Jednakże, mimo wielu kampanii społecznych, ostrzeżeń i coraz to nowych informacjach o utonięciach, ludzie wciąż popełniają te same błędy.

Codziennie słyszy się o coraz to nowszych przypadkach utonięć w niestrzeżonych akwenach. Bardzo często czynnikiem decydującym jest brawura i własnie wspomniany wcześniej alkohol. Jak jednak pokazuje poniższy przykład, czasami powodem tragicznych zdarzeń może być brak należytej uwagi, rozwagi oraz splot nieszczęśliwych zdarzeń.

Dziewczyna ratuje siostrę przed utonięciem

Dosłownie o krok od potężnej tragedii było w Stanach Zjednoczonych. Tam właśnie przyczyną był ostatni wspominany aspekt – a więc brak odpowiedniej uwagi a także ogromny pech.

Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie – na otwartym basenie w kompleksie wypoczynkowym. Nad wodą przebywały dwie siostry, 3-letnia Kali a także 10-letnia Jayla. Starsza z nich potrafi dobrze pływać i beztrosko spędzała czas w basenie, niespecjalnie zwracając uwagę na to, co dzieje się za jej plecami. A działo się sporo. W tym samym czasie 3-letnie dziecko, ubrane w specjalne dmuchane koło mające utrzymywać je na wodzie, postawiło także wskoczyć do wody.

Niestety, zrobiło to w tak niefortunny sposób, że znalazło się głową w wodzie. Z kolei dmuchane koło mające pomóc w utrzymaniu się na wodzie, stało się swoistą pułapką. Dziewczynka nabierała wody w usta, a całej sytuacji nie sprzyjała także panika. Gdy udało się wydostać z nieszczęsnego koła, 3-latka rozpoczęła walkę o przetrwanie. Jednak za nic nie mogła utrzymać się na powierzchni. Wycieńczona i niedotleniona, straciła przytomność i poszła na dno.

Akcja ratunkowa

Starsza siostra dostrzegła że dzieje się coś niepokojącego dosłownie w ostatniej chwili. Nie zastanawiając się ani sekund dłużej, ruszyła na ratunek. Jak relacjonuje, siostra była bardzo ciężka, jednak udało się jej wyciągnąć jej ciało na brzeg basenu. Do akcji momentalnie wkroczyli inni świadkowie, podejmując natychmiastową reanimację. Dziewczynka nie dawała znaków życia. Za chwilę pojawiła się pomoc i dziecko odwieziono do szpitala. Tam bardzo długo walczono o życie 3-latki. Szczęśliwie jednak, lekarze dokonali cudu i dziś dziewczynka wraca do zdrowia.

Przerażające nagranie

Ta sytuacja powinna być przestrogą i warto ją oglądać. Całe szczęście, że wszystko zakończyło się happy-endem, jednakże konsekwencje mogły być o wiele bardziej poważne. W zasadzie, dziecko otarło się o śmierć.

Zobacz przerażające nagranie i bohaterską postawę 10-letniej siostry ofiary:

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.