Bon żłobkowy 2019 – komu przysługuje dofinansowanie?

Bon żłobkowy 2019 – kolejna świetna propozycja dla rodziców! Boisz się, że twoja pociecha nie załapie się do publicznej placówki? Wtedy należy rozejrzeć się za opcją prywatną, która jednak do tanich nie należy. Z pomocą przychodzi jednak państwo oferując warszawski bon żłobkowy. Komu przysługuje dofinansowanie? Sprawdź!

Bon żłobkowy 2019: co to jest?

Warszawski bon żłobkowy niestety obowiązuje jedynie na terenie Warszawy. Jest to jednak świetna opcja dla rodziców tamtejszych dzieci. Wszystko przez ogromne ceny prywatnych placówek, które wahają się od 1000 złotych do nawet ponad 2000 złotych miesięcznie. Jeśli rodzic, rodzice lub opiekunowie pracują zawodowo i nie przebywają na urlopie wychowawczym – jest to pierwszy krok do dodatkowych pieniędzy. Muszą oni również odprowadzać podatki właśnie w Warszawie. Wtedy mogą liczyć na 400 złotych miesięcznie – kwota ta będzie dopłatą do czesnego za żłobek.

Bon żłobkowy 2019: warunki

Jak już wcześniej wspominaliśmy, rodzice lub opiekunowie dziecka muszą spełnić pewne wymogi, aby mogli kwalifikować się do otrzymania bonu. To jednak nie koniec! Należy też pamiętać, że dodatkowe pieniądze przyznawane są na dziecko w przedziale wiekowym od 1 roku do 3 lat. 

Istnieje jeszcze kryterium dochodowe rodziny. Niegdyś wynosiło ono 1922 złotych netto na jednego członka rodziny, jednak dziś ta kwota jest większa. Teraz wynosi ona 2883 złotych netto.

Bon żłobkowy 2019: jak złożyć wniosek

Tutaj sprawa nie jest zbytnio skomplikowana. Mamy dwie opcje – złożenie wniosku metodą elektroniczną, a także tradycyjnie, w Wydziale Obsługi Mieszkańców, który znajduje się w każdej dzielnicy. Podczas drogi elektronicznej, korzystamy z platformy ePUAP. 

Jak natomiast wypełnić wniosek? Odbywa się to za pomocą kreatora który udostępnia Urząd m. st. Warszawy (www.bonzlobkowy.um.warszawa.pl).

Czas na składanie dokumentów na nowy rok szkolny, rozpoczął się już z początkiem trwającego miesiąca (od 1 czerwca). 

Oprócz wspomnianego wniosku, aby otrzymać bon żłobkowy należy dostarczyć następujące dokumenty: zaświadczenie o zatrudnieniu, zaświadczenie o nieprzebywaniu na urlopie wychowawczym, kopię umowy z placówką niepubliczną a także zaświadczenia z tejże placówki dotyczące tamtejszych dofinansowań. Je otrzymujemy rzecz jasna w konkretnym żłobku.

źródło zdjęć: warszawarodzinna.um.warszawa.pl, um.warszawa.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.