Wakacje 2019 – kiedy się zaczynają? Do kiedy trwają? Zobacz!

Wakacje 2019 – upragniony wypoczynek od szkoły coraz bliżej! Kiedy dokładnie zaczynają się z dawna wyczekiwana wakacje? Kiedy się zakończą? Ile dokładnie trwają? Na te, oraz inne pytania dotyczące wakacji, odpowiedź znajdziesz właśnie tutaj!

Wakacje 2019

Wakacje to najlepszy dla uczniów podczas ich długiej ścieżki edukacji. To właśnie wtedy mogą odpocząć od codziennych, szkolnych obowiązków. Nie muszą rano wstawać, nie muszą odrabiać lekcji, nie muszą się uczyć. Przeważnie wypadają im także wszelkiego rodzaju zajęcia pozaszkolne, lub są mniej zintensyfikowane – mamy na myśli choćby prywatne zajęcia z angielskiego czy wszelkiego rodzaju koła sportowe.

Beztroski czas nie wiąże się jednak z całkowitym wyłączeniem myślenia i brakiem zdrowego rozsądku. Właśnie w wakacje dochodzi do wielu wypadków, które często spowodowane są nierozwagą. Decydującym czynnikiem tragedii bywa także nadmiar wolnego czasu – podczas którego młodzi ludzie, w poszukiwaniu rozrywek, wpadają na nieprzemyślane pomysły. Z tego też powodu, w każdej szkole przed rozpoczęciem wakacji powinny odbywać się warsztaty, które będą uczulać młode osoby na zachowanie bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku od ich codziennych obowiązków.

Wakacje 2019: od kiedy?

Na ten moment niemal wszyscy uczniowie czekają z niecierpliwością. Wyjątkiem mogą być jednostki, które są w trakcie poprawiania ocen i mogą nie wyrobić się ze wszystkimi przedmiotami. Niezależnie od tego jednak, pierwszy dzień wakacji wypada tuż po zakończeniu roku szkolnego, mianowicie 22 czerwca 2019 roku. Będzie to sobota.

Warto jednak dodać, że 20 czerwca, a więc dzień przed zakończeniem roku szkolnego, odbywać się będzie Boże Ciało. Jest to dzień wolny od szkoły. Możliwe jest zatem, że dyrektorzy poszczególnych placówek zdecydują się na zakończenie roku szkolnego już w środę 19 czerwca.

Wakacje 2019: kiedy się kończą?

Wakacje tradycyjnie kończą się ostatniego dnia sierpnia, a progi szkoły po raz kolejny przekroczyć z początkiem września. W tym roku jednak będzie inaczej – wszystko przez to, że 1 września wypada w niedzielę. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się zatem dopiero 2 września (poniedziałek). Oznacza to, że wakacje potrwają jeszcze jeden dzień dłużej.

Wakacje 2019: ile potrwają?

Wychodzi więc na to, że tegoroczne wakacje mogą potrwać naprawdę długo! Optymistyczny scenariusz to 74 dni, o ile rok szkolny rzeczywiście zakończy się przed Bożym Ciałem. W innym wypadku, jeśli zakończenie przypadnie na piątek, wakacje 2019 potrwają 72 dni.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.