Dwa pierwsze gole Lewandowskiego w lidze hiszpańskiej! Tak dla Barcelony trafiał Polak [WIDEO]

dwa pierwsze gole lewandowskiego

Dwa pierwsze gole Lewandowskiego w lidze hiszpańskiej! W znakomitym stylu swoje 34. urodziny świętował polski napastnik. Robert Lewandowski w meczu FC Barcelony z Realem Sociedad wpisał się na listę strzelców dwukrotnie, a pierwszego gola zdobył zanim na zegarze upłynęła jedna minuta. Do tego Polak miał udział przy jeszcze jednym trafieniu hiszpańskiego potentata. Jego drużyna pokonała niewygodnego rywala 4:1. Pierwsze gole „Lewego” w La Liga zobaczycie poniżej.

Dwa pierwsze gole Lewandowskiego w lidze hiszpańskiej. Tak dla Barcelony trafiał Polak! [WIDEO]

Robert Lewandowski zaczyna na dobre rozkręcać się w barwach FC Barcelony. Po małym falstarcie w pierwszej kolejce ligi hiszpańskiej, gdzie Barcelona zgubiła punkty a Lewandowski nie zdołał pokonać bramkarza – bardzo szybko nadeszła rehabilitacja. W dniu 34. urodzin Polaka, jego drużyna podejmowała w wyjazdowym meczu niewygodnego rywala, jakim niewątpliwie jest Real Sociedad. Lewandowski jednak błyskawicznie zrobił sobie urodzinowy prezent i jeszcze przed upływem pierwszej minuty meczu trafił do siatki. Był to jego pierwszy gol w tym sezonie La Liga a zarazem premierowe trafienie w tych rozgrywkach. Gola „Lewego” można zobaczyć poniżej:

Hiszpańska prasa o Lewandowskim: „Jak drapieżnik, widać, że ma gole w żyłach”

Występ Lewandowskiego natychmiast został doceniony. Polak został MVP spotkania – czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu. Doceniły go również hiszpańskie media. Portal sportowefakty.wp.pl przytacza fragment artykułu gazety Marca:

Jeszcze pierwsza minuta meczu nie dobiegła końca […] a napastnik Barcelony pokazał, jak wielkim jest piłkarzem. Czekał, dobrze się ustawił i ruszył przed siebie w odpowiednim momencie […] Jak drapieżnik, widać, że ma gole w żyłach.

Drugą bramkę Lewandowskiego z meczu z Realem Sociedad (4:1) można zobaczyć poniżej:

źródło: Twitter; sportowefakty.wp.pl; Marca; foto: Twitter