Dwa ciała znalezione w lesie. To zaginione 45-letnia Aleksandra i 15-letnia Oliwia?

polska przekaże ukrainie

Dwa ciała znalezione w lesie w okolicach Romanowa. Jak podaje portal RMF24.pl, policja potwierdziła wcześniejsze doniesienia dziennikarzy tejże stacji radiowej. Wiele wskazuje na to, że mundurowi natrafili na dwie zaginione kobiety z Częstochowy, 45-letnią Aleksandrę i jej córkę, 15-letnią Oliwię. Policja w mediach społecznościowych informowała, że „zwłoki były zakopane na głębokości kilkudziesięciu centymetrów, w lesie w pobliżu Romanowa„.

Dwa ciała znalezione w lesie. To zaginione 45-letnia Aleksandra i 15-letnia Oliwia?

Dramatyczne doniesienia dobiegają z okolic Romanowa. Jak donoszą największe krajowe media, powołując się na informacje udostępniane przez policję – w pobliskim lesie odnaleziono dwa ciała. Wiele wskazuje na to, że chodzi o zaginione: 45-letnią Aleksandrę, oraz jej 15-letnią córkę Oliwię. W RMF24.pl czytamy jeszcze, że w pobliżu znaleziono psa, z którym w dniu zaginięcia nastolatka wyszła na spacer. O całej akcji poszukiwawczej i odkryciu policji, opowiadała na konferencji prasowej Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej komendy:

Policjanci podczas kolejnych prób sprawdzania tego rejonu, natknęli się na zakopane zwłoki jednej osoby. Nie wykluczamy, że zwłoki te mogą należeć do jednej z poszukiwanych częstochowianek. Cały czas trwają poszukiwania. Jesteśmy teraz na etapie weryfikacji tożsamości, ustalania, czy faktycznie te znalezione zwłoki należą do jednej z zaginionych mieszkanek Częstochowy.

Przedstawicielka policji wyjaśniła też, dlaczego policja szukała akurat w tym miejscu:

Wczoraj rozpoczęliśmy tutaj poszukiwania, ponieważ na podstawie bardzo skrupulatnie przeprowadzonych działań operacyjnych wynikło, że w tym miejscu był widziany Ford Focus należący do zaginionej 45-letniej kobiety.

ZOBACZ TAKŻE: WTEDY RZĄD CHCE POLUZOWAĆ OBOSTRZENIA! CO SIĘ ZMIENI? WIADOMO CO Z MASECZKAMI!

Policja potwierdza, że odnaleziono także drugie ciało

Niestety, jak na razie sprawdza się najgorszy scenariusz. Nieopodal miejsca, gdzie odkryto pierwsze zwłoki – znaleziono kolejne ciało. Wypowiedź Sabiny Chyry-Giereś z policji w Częstochowie przytacza portal RMF24.pl:

Są to zwłoki kobiety. Trwają intensywne czynności pod nadzorem prokuratora, by ustalić tożsamość odnalezionych ciał.

Po czym dodała:

Pierwsze zwłoki, które były znalezione, znajdowały się około kilkunastu metrów od drogi. Te drugie około 5-6 metrów. Po dalszych badaniach będziemy mogli potwierdzić tożsamość odnalezionych zwłok.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.