Duży poranny przyrost zachorowań! A przed nami jeszcze popołudniowy raport

ponad 2 tysiące zakażeń

Duży poranny przyrost zachorowań! Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało poranny raport dotyczący stanu epidemii w Polsce. W nim potwierdzono aż 296 nowych przypadków zachorowań, co jest jednym z największych jednorazowych skoków od samego początku raportowania. Warto dodać, że przed nami jeszcze popołudniowe ogłoszenie nowych zachorowań. Poza tym, podano informację o 4 kolejnych zgonach. Są też lepsze wiadomości – 92 osoby uznano za wyzdrowiałe. W Polsce zarażonych jest już 8214, z czego 318 osób zmarło.

Duży poranny przyrost zachorowań! Blisko 300 przypadków, a przed nami jeszcze drugi raport dzienny

Niestety, niezbyt dobre informacje w porannym raporcie dotyczącym epidemii przekazało ministerstwo zdrowia. Jak się okazuje, od wczoraj odnotowano 296 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To bardzo duży jednorazowy skok. Na domiar złego należy pamiętać, że przed nami jeszcze drugi raport, więc liczba ta na pewno się zwiększy. Dodatkowo podano informację o kolejnych 4 zgonach. Najmłodsza z ofiar miała 64 lata, natomiast najstarsza – 87 lat.

Najwięcej nowych przypadków odnotowało województwo śląskie – aż 133. Są też lepsze informacje – ministerstwo poinformowało także o tym, że kolejne 92 osoby wyzdrowiały. W sumie wyzdrowiałych jest już 866. Zakażonych natomiast 8214. Jak dotąd wskutek koronawirusa zmarło 318 osób.

ZOBACZ TAKŻE: JEST PLAN ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ – PIERWSZY ETAP POLSKI RZĄD PLANUJE WPROWADZIĆ JUŻ W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK. KIEDY OTWARTE BĘDĄ CENTRA HANDLOWE ORAZ KINA? CO Z WYDARZENIAMI SPORTOWYMI?

Polska wprowadza plan znoszenia obostrzeń i odmrażania gospodarki – tymczasem Gruzja zupełnie zakazuje ruchu samochodów osobowych

W obliczu wczorajszych wieści o planowym odmrażaniu gospodarki, poranny raport Ministerstw Zdrowia był niczym lodowaty prysznic. Wielu osobom wydawało się bowiem, że sytuacja staje się opanowana. Tymczasem okazuje się, że przed całym narodem jeszcze sporo pracy, a wychodzenie na prostą wcale nie będzie tak szybkie, jak mogłoby się wydawać.

Interesujące doniesienia napłynęły także z Gruzji – gdzie jak dotąd potwierdzono jedynie 370 przypadków zakażenia koronawirusem. Jak podaje portal RMF, od piątku obowiązuje tam całkowity zakaz ruchu samochodów osobowych. Potrwa on do 21 kwietnia. Poza tym, gruziński rząd zalecił obywatelom noszenie maseczek ochronnych. Zamknięto także kilka największych miast Gruzji.

źródło: Ministerstwo Zdrowia, RMF

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.