Ile zarobił Mata na współpracy z McDonald’s? Padniecie z wrażenia!

Mata

W ostatnich dniach jednym z najgorętszych tematów niewątpliwie jest współpraca Maty z fast foodem McDonald’s. Zestaw, w którego skład wchodzi potrójny cheeseburger, frytki i waniliowa matcha latte cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ile zarobił Mata na współpracy z McDonald’s? Eksperci PR oszacowali tą kwotę.

Kilka słów o Macie

Mata, czyli Michał Matczak to obecnie jeden z największych gwiazdorów polskiej sceny hip-hopowej. 21-letni raper zyskał popularność wydając kawałek pt. Patointeligencja, który w ekspresowym tempie stał się wielkim hitem. Jego kariera rozwija się w najlepsze, nic więc dziwnego, że z propozycją współpracy odezwała się do niego jedna z największych firm na świecie.

ZOBACZ TAKŻE: „NASZ NOWY DOM” – KLUCZOWY WARUNEK, KTÓRY WIELE RODZIN NIE SPEŁNIA

Ile zarobił Mata na współpracy z McDonald’s?

Wiele światowych gwiazd współpracowało niegdyś z restauracją McDonald’s. Michael Jordan, zespół BTS czy Travis Scott swego czasu zarobili krocie na promowaniu fast foodu. Teraz przyszedł czas na Matę, którego zestaw miał swoją premierę 18 października. W jego skład wchodzi potrójny cheeseburger, frytki i waniliowa matcha latte. Nie da się ukryć, że mnóstwo ludzi szturmem ruszyło do restauracji, by spróbować nowego zestawu. Opinie są skrajne, a co za tym idzie – jeszcze więcej ludzi postanowiło go przetestować, a o samym produkcie jest naprawdę głośno.

Zapewne wielu z was jest ciekawych, ile zarobił Mata na współpracy z McDonald’s. Kwotę tą oszacowała ekspertka, która w rozmowie z serwisem Na Temat powiedziała:

Szacuję, że wynagrodzenie liczy minimum sześć zer, ponieważ artyści tego kalibru nie przyjmują zbyt wielu współprac, a ekskluzywność w zakresie utożsamiania ich z marką podlega dodatkowej wycenie. Trudno jednak określić dokładną kwotę, bo nie wiemy, na jaki okres planowana jest kampania oraz jaki jest pełen zakres wykorzystania wizerunku Maty – powiedziała Olivia Drost, partner zarządzająca Spotlight Agency w rozmowie z Na Temat.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MATA (@33mata)

źródło: Na Temat, o2, Instagram

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.