Droższy pochówek, jeśli nie chodzisz do kościoła – parafia opublikowała cennik! [FOTO]

Droższy pochówek, jeśli nie chodzisz do kościoła

W sieci wybuchła prawdziwa burza po tym, jak podwrocławska parafia opublikowała cennik pochówków. Z informacji dowiadujemy się, że osoby, które nie chodzą do kościoła, zapłacą dwa razy więcej. Sprawą zainteresowała się kuria.

Droższy pochówek dla niepraktykujących i spoza parafii

Nie milkną kolejne doniesienia oraz głosy oburzonych internautów, którzy postanowili skrytykować pomysł proboszcza parafii w Ratowicach. Ratowice to niewielka wieś położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskim. Tamtejszy proboszcz postanowił wywiesić kartkę informującą o cenniku pochówków. Czytamy, iż koszt nowego grobu ziemnego to 2,4 tys. zł, natomiast za grób głębinowy trzeba zapłacić już 3 tys. zł. Same kwoty już wzbudziły spore poruszenie, ponieważ dla porównania, we Wrocławiu za tego typu grób wystarczy zapłacić 1 tys. zł. To jednak początek kontrowersji wywołanych cennikiem.

ZOBACZ TAKŻE: WEJŚCIE DO PARKÓW NARODOWYCH BĘDZIE PŁATNE?

Informacja, która wzbudziła największe emocje to fakt, że proboszcz życzy sobie podwójnej opłaty od osób niepraktykujących lub spoza parafii.

„dla osób niepraktykujących i spoza parafii – opłata podwójna” – widnieje na cenniku parafii Ratowice.

W cenniku umieszczono również cenę dotyczącą Mszy św. Wynosi ona aż 2,4 tys. zł! Ponadto wyszczególniono, co wchodzi w skład tej ceny. Mowa o sprzątaniu kościoła i kaplicy, energii elektrycznej, wywozie śmieci i obsłudze liturgicznej.

Post wzbudził niemałe poruszenie, a internauci tłumnie rozpoczęli udostępnianie i komentowanie posta zawierającego cennik parafii Ratowice.

„Lepiej teraz tamtych okolicach zainwestować w cmentarz niż w mieszkaniówkę”

„To nie pierwszy taki przypadek, a są lepsi od tego biznesmena”

„Brak słów” – czytamy w komentarzach.

Jak się okazuje, sprawa trafiła do kurii. Ponadto głos w sprawie zabrał rzecznik Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego ks. dr Rafał Kowalski, który w rozmowie z „Super Expressem” powiedział, iż w żadnej z parafii archidiecezji wrocławskiej nie powinien istnieć cennik za udzielanie sakramentów i sakramentaliów. Podkreślił, że opłata za pochówek powinna być dobrowolną opłatą, tzw. „co łaska”.

Co o tym myślicie?

 

źródło: se.pl, wp.pl, facebook.com, zdjęcie – pixabay.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.