Dramatyczna akcja ratunkowa! Dziecko zwisało z 5. piętra, głowa w kratach [WIDEO]

dramatyczna akcja ratunkowa

Dramatyczna akcja ratunkowa! Do niezwykłej sytuacji doszło w Chinach – a konkretniej w prowincji Szandong. Właśnie tam pewien 6-latek, w niewiadomy jak na razie sposób, utknął między kratami okiennymi na wysokości piątego piętra. W metalowej konstrukcji zablokowała się jego głowa. Choć wszystko wyglądało dramatycznie, szczęśliwie skończyło się na strachu. Wszystko dzięki świetnej i profesjonalnej postawie strażaków, którzy szybko uwolnili malucha z potrzasku. Cała akcja nie należała jednak do najłatwiejszych i wszystko należało bardzo dokładnie przemyśleć. W sieci pojawiło się nagranie z całego zdarzenia, które pokazuje działania ratowników. Można to zobaczyć w dalszej części artykułu.

Dramatyczna akcja ratunkowa! Dziecko zwisało z piątego piętra, jego głowa była zablokowana w metalowych kratach

Złośliwi momentalnie powiedzą – takie rzeczy tylko w Chinach. Jednakże sytuacja, o której dziś jest głośno, była naprawdę niezwykle niebezpieczna, a jednocześnie niecodzienna.

Wszystko działo się w chińskiej prowincji Szandong. Właśnie tam, w niewiadomy jak dotąd sposób, pewien 6-latek utknął w kratach okiennych na piątym piętrze wysokiego budynku. Dramaturgii dodawał fakt, że dziecko naprawdę zwisało w pokaźnej odległości od ziemi, a na kratach zatrzymała się jego głowa. Przerażani świadkowie momentalnie na miejsce zdarzenia wezwali odpowiednie służby. Te przeprowadziły bardzo sprawną i dobrze rozplanowaną akcję, dzięki czemu chłopca stosunkowo szybko udało się uratować.

ZOBACZ TAKŻE: MARCIN NAJMAN W WIELKIM STYLU WYGRAŁ WALKĘ W FEDERACJI FAME MMA – TO NIE ŻART! EL TESTOSTERON ROZPRAWIŁ SIĘ Z RYWALEM JESZCZE W PIERWSZEJ RUNDZIE, POTĘŻNE CIOSY BYŁEGO PIĘŚCIARZA

Wideo z akcji ratunkowej. Nie wiadomo jak chłopiec znalazł się w pułapce

Do tej pory nikt nie wie, jakim cudem chłopiec utknął między kratami w takim miejscu. Jasne jest jednak, że wszystko mogło skończyć się tragicznie. Tak się jednak nie stało, a wszystko dzięki bardzo sprawnej akcji ratunkowej. W sieci pojawiło się nagranie, przedstawiające działania strażaków. Wszystko można obejrzeć poniżej:

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.