Wpadka Polaków podczas ceremonii otwarcia igrzysk – pomylono flagi!

Wpadka Polaków podczas ceremonii otwarcia igrzysk

Za nami uroczysta inauguracja igrzysk olimpijskich. Podczas parady narodów spostrzegawcze oko widzów dostrzegło, że jedna ze sportsmenek polskiej reprezentacji wymachuje flagą Singapuru. Wielka wpadka Polaków podczas ceremonii otwarcia igrzysk! 

Wpadka Polaków podczas ceremonii otwarcia igrzysk

23 lipca o godzinie 13:00 czasu polskiego rozpoczęło się oficjalne rozpoczęcie igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Pandemia koronawirusa w dalszym ciągu nie daje za wygraną, dlatego podczas sportowego eventu również obowiązywały restrykcje. Na trybunach pojawiło się około 950 osób, w tym m.in. cesarz Japonii Naruhito, Jill Biden, Emmanuel Macron, a także Andrzej Duda.

Podczas parady narodów, na stadionie pojawili się reprezentanci wszystkich krajów, którzy w odświętnych strojach, maseczkach na twarzy oraz z flagami w rękach paradowali po stadionie. Polska reprezentacja wraz z działaczami liczy około 200 osób. Dumnie, z biało-czerwonymi flagami maszerowali po platformie, jednak baczne obserwacje wzbudziły niemałe zdziwienie. Jedna z reprezentantek Polski trzymała bowiem w rękach flagę… Singapuru. Nie da się ukryć, że obie flagi są do siebie podobne, jednak czy podczas tak ważnego wydarzenia jest miejsce na takie pomyłki?

ZOBACZ TAKŻE: ZABAWKI W STARYM STYLU POWRACAJĄ DO MCDONALD’S. NOSTALGIA Z LAT 90.

Flagę Singapuru trzymała w rękach prawdopodobnie Małgorzata Cybulska, która reprezentuje Polskę w jeździectwie.

W sieci pojawiło się mnóstwo nieprzychylnych komentarzy, zwracających uwagę na niedociągnięcia i niedopilnowanie szczegółów, jednak jeden z internautów uważa, że sportowcy często wymieniają się między sobą flagami.

Byłem na 2-ch ceremoniach otwarcia i widzę to tak:stoją w kolejce do swojego wejścia poszczególne kraje, mieszają się, celebrują moment,ktoś podchodzi do kogoś i mówi (po tym jak wymienili się „pinami” – piękna tradycja!) „wymieńmy się flagami”.To nie wpadka, to piękno Igrzysk! – czytamy.

Wpadka Polaków podczas ceremonii otwarcia igrzysk

 

Myślicie, że to rzeczywiście wpadka czy może solidarna wymiana flag?

 

źródło: Fot. Ben Stansall/AFP, twitter.com, sport.interia.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.