Doradca prezydenta USA ostrzega – mówi, kiedy Rosja może zaatakować Ukrainę

doradca prezydenta usa ostrzega

Doradca prezydenta USA ostrzega – mówi, kiedy Rosja może zaatakować Ukrainę! Jak podaje RMF24.pl, Jake Sullivan w wywiadach telewizyjnych miał wprost wypowiedzieć się o sytuacji dotyczącej napięcia między Rosją i Ukrainą. Przyznał, że inwazja jest bardzo prawdopodobna i poruszył temat jej ewentualnego terminu. Doradca Joe Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego uważa, że Rosja już lada moment będzie dysponować wojskiem, które umożliwi atak na pełną skalę.

Doradca prezydenta USA ostrzega – mówi, kiedy Rosja może zaatakować Ukrainę

Nadal pojawiają się niepokojące doniesienia dotyczące wybuchu wojny na pełną skalę na Ukrainie. Teraz głos w sprawie zabrał doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego. Jake Sullivan ostrzega przed atakiem Rosji, który jego zdaniem może nastąpić w każdej chwili. Wypowiedzi miał udzielić w telewizji, a jego słowa przytacza portal RMF24.pl:

Do nowej inwazji Rosji na Ukrainę może dojść w każdym momencie, choć może ona przybrać różne formy.

Ponadto wywiad Stanów Zjednoczonych uważa, że Rosja w pobliżu granic z Ukrainą zgromadziła już 70% wojsk potrzebnych do tego, aby przeprowadzić atak na pełną skalę. W programie „Meet the Press” telewizji NBC Jake Sullivan mówił:

Jesteśmy obecnie w oknie czasowym, w którym rosyjska inwazja może zdarzyć się w każdej chwili. Uważamy, że Rosjanie zgromadzili na miejscu zdolności, które pozwoliłyby im na znaczącą operację militarną na Ukrainie – czytamy w RMF24.pl

ZOBACZ TAKŻE: ROLNIK DOSTAŁ SZAŁU, BO KTOŚ ZASTAWIŁ JEGO PODJAZD. TO CO ZROBIŁ Z CZYIMŚ AUTEM, PRZECHODZI LUDZKIE POJĘCIE. MATERIAŁ HITEM W SIECI, ZDANIA INTERNAUTÓW PODZIELONE [WIDEO]

Pentagon ocenia, ile ofiar może przynieść atak na pełną skalę na Ukrainie

W portalu RMF24.pl czytamy także o przewidywaniach Pentagonu w razie ataku na pełną skalę. Taka operacja w wykonaniu Rosjan może przynieść aż 50 tysięcy ofiar wojny wśród cywilów.

USA zapewnia, że jest dobrze przygotowane na każdą ewentualność ataku. RMF przytacza słowa Sullivana:

Dlatego właśnie tak ciężko pracowaliśmy przez ostatnie tygodnie, by być przygotowanym na każdą ewentualność […]. Przy każdej z opcji, uważamy, że jesteśmy silnie skoordynowani z naszymi sojusznikami, jeśli chodzi o dotkliwe konsekwencje ekonomiczne i inne środki nacisku na jakiekolwiek rosyjskie działania.

źródło: RMF24.pl

źródło zdjęcia: US Army – Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.