Domowe testy na koronawirusa – wynik w 15 minut, lada moment w Polsce

domowe testy na koronawirusa

Domowe testy na koronawirusa stały się hitem w Niemczech. Trafił one do niemieckich sieci dyskontów, gdzie wyprzedały się dosłownie w moment. Jak podaje RMF24.pl – wystarczyło kilkanaście minut, aby zapasy zupełnie się wyczerpały. Ich zaletą jest fakt, że badanie wykonuje się samodzielnie, a wynik otrzymujemy już po kwadransie. Co ciekawe, domowe testy niebawem mają pojawić się też w Polsce – w jednej ze znanych sieci drogerii. Czy okażą się takim hitem jak u naszych zachodnich sąsiadów?

Domowe testy na koronawirusa – wynik w 15 minut, lada moment dostępne w Polsce

Domowe testy na koronawirusa to niesamowity hit ostatnich dni w Niemczech. Trafiły one do sieci dyskontów i – jak podaje RMF24.pl – rozeszły się zaledwie w kilkanaście minut. Ich największa zaleta to fakt, że są bardzo łatwe w użyciu i każdy może przetestować siebie samodzielnie. W dodatku wynik badania znamy już jedynie po upływie piętnastu minut. Jak zapewnia producent, testy są bardzo dokładne.

Według RMF, testy w Niemczech można było kupować w znanym dyskoncie spożywczym, który obecny jest również na polskim rynku. Produkt został zatwierdzony przez Federalny Instytut Leków i Wyrobów Medycznych. W RMF24.pl czytamy, że w skład zestawu wchodzi: probówka, odczynnik, patyczek służący do pobierania wymazu oraz płytka – do złudzenia przypominająca taką, jaka znajduje się w teście ciążowym. Co ważne, produkt ma niebawem pojawić się w Polsce. W jakim sklepie będzie dostępny?

ZOBACZ TAKŻE: „BESTIA ZE WSCHODU” NIE POWIEDZIAŁA OSTATNIEGO SŁOWA! WIADOMO KIEDY WRÓCĄ MROZY, TO NIE CZAS ABY CHOWAĆ ZIMOWE CIUCHY

Domowe testy na koronawirusa – cena

Wiadomo ile trzeba zapłacić za domowy test na koronawirusa w Niemczech. W opakowaniu znajduje się 5 testów, a ich cena waha się między 22 a 25 euro.

Domowy test na koronawirusa w Polsce

Jak podaje RMF24.pl, omawiane testy na koronawirusa – takie same jak w Niemczech – niebawem mają być dostępne także w naszym kraju. Na razie wiadomo jednak jedynie tyle, że pojawią się w popularnej sieci drogerii. Nie wiadomo natomiast kiedy. Cena może być podobna do tej, jaka obowiązywała w Niemczech.

Domowy test na koronawirusa – jak działa

Działanie testu jest banalnie proste. Dwie kreski oznaczają, że wynik jest pozytywny. Jak natomiast wygląda jego skuteczność. Według zapewnień – test może wykryć nawet 80% zakażeń. Z kolei u osób zdrowych poprawność otrzymywanych wyników to w zasadzie 100%.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.