„Bestia ze Wschodu” nie powiedziała ostatniego słowa. Wtedy wróci mróz i śnieg

bestia ze wschodu

„Bestia ze Wschodu” nie powiedziała ostatniego słowa! Jak zapowiadają naukowcy, zima zaatakuje raz jeszcze. I to w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy wszystkim wydawać się będzie, że wiosna zawitała na dobre. Pisze o tym portal o2.pl, powołując się na analizy uczonego z Uniwersytetu Karola w Pradze. Marek Kuczera przewidział falę styczniowych mrozów. Teraz mówi o kolejnym ataku mrozu i śniegu, a ten ma nastąpić w drugiej połowie marca. To nie czas, aby odkładać ciepłe ubrania.

„Bestia ze Wschodu” nie powiedziała ostatniego słowa. Wtedy wróci mróz i śnieg!

Kiedy nadejdzie wiosna? Czy spodziewać się jeszcze ataku mocnej zimy? Czy to czas na zmianę opon na letnie? Takie pytania pojawiają się w ostatnich dniach, kiedy to pogoda co rusz pokazuje swoje kaprysy. Dziś w wielu miejscach w Polsce, tuż po otwarciu oczu nad ranem, ludzie mogli ujrzeć zalegający śnieg. I choć temperatury w ostatnich dniach były niskie, mało kto spodziewał się tego, że znów będziemy mieć do czynienia z białym puchem. Co więcej – kolejne dni mają przynieść ocieplenie. Ale czy to już wiosna? Nic bardziej mylnego. Sytuacja znów ma się odwrócić, tym razem w drugiej połowie marca.

O wszystkim mówi Marek Kuczera z Uniwersytetu Karola w Pradze. To nie czas, aby ciepłe ubrania ulokować głęboko w szafie. Warto dodać, że naukowiec przewidział styczniowy atak zimy. Teraz zima i bardzo niskie temperatury mają zaatakować w okolicach 17 marca.

ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL PODCZAS TRANSMISJI FAME MMA 9! WIDZOWIE CHCĄ ZWROTU PIENIĘDZY. POJAWIAJĄ SIĘ PIERWSZE GŁOSY ZE STRONY WŁODARZY

Pod koniec marca spadek temperatur do -12 stopni Celsjusza, opady śniegu

Choć najbliższe dni mają znów przynieść ocieplenie – później nie zapowiada się, aby było tak dobrze. Około 17 marca temperatury w Polsce i kilku sąsiednich krajach znów znacznie spadną. U nas ma to być nawet -12 stopni Celsjusza. Do tego nie wyklucza się opadów śniegu. Portal o2.pl przytacza słowa specjalisty od spraw pogodowych, który rozmawiał z portalem WP:

Mieszkańcy Polski, Słowacji i Austrii nie powinni odkładać zimowych ubrań do szaf. W drugiej połowie marca możliwy jest atak zimy ze śniegiem i mrozem.

Marek Kuczera dodał jeszcze:

W bardzo późnym terminie jak na wiosnę, czyli około 17 marca możliwy będzie spadek temperatur do -12 st. Celsjusza w Polsce i na Słowacji. W Austrii temperatury mogą spaść do -15 stopni C.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.