Dobowy rekord zakażeń w Polsce! Pękła liczba 900 nowych przypadków

polski zawodnik kończy karierę

Dobowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce! Dziś Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport, z którego wynika, że tym razem w ciągu doby przekroczyliśmy niechlubną liczbę 900 zakażeń wirusem. To do tej pory największy jednorazowy przyrost od początku całej epidemii. Gdyby tego było mało, z powodu koronawirusa zmarło kolejne 13 osób. Większość z nich – jak zapewnia resort zdrowia – miała choroby współistniejące. Wyzdrowiało 548 osób, natomiast w szpitalach przybyło 41 osób – to dane ze strony KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe.

Dobowy rekord zakażeń w Polsce! Pękła liczba 900 nowych przypadków koronawirusa

Najnowsze informacje, które dziś przed południem przekazało polskie Ministerstwo Zdrowia nie napawają optymizmem. Jak się okazuje, pobity został niechlubny rekord w liczbie zakażonych, zdiagnozowanych jednej doby. MZ w specjalnym raporcie poinformowało o 903 nowych przypadkach. Po raz pierwszy przekroczona została liczba 900, co oznacza, że jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia tysiąca zakażeń jednej doby.

Najwięcej zakażeń – już niemal tradycyjnie – wykryto na Śląsku (168) oraz w Małopolsce (156). Spory przyrost zanotowano także na Mazowszu – 146 przypadków. Reszta województw nie przekroczyła 100 zakażeń.

ZOBACZ TAKŻE: BMW ZABLOKOWAŁO HYDRANT – W BUDYNKU OBOK WYBUCHŁ POŻAR. STRAŻACY WYBILI W SAMOCHODZIE SZYBY, ABY PRZECIĄGNĄĆ PRZEZ NIE WĘŻE. INTERNAUCI PODZIELENI – CZY EKIPA RATUNKOWA NIE ZACHOWAŁA SIĘ ZŁOŚLIWIE?

548 wyzdrowiałych, 13 nowych zgonów – większość z chorobami współistniejącymi

Poza rekordową liczbą zakażonych, Ministerstwo Zdrowia podało do wiadomości, że aż 548 osób uznano za wyzdrowiałe. Jednakże, ostatniej doby odnotowano także 13 nowych zgonów. Większość zmarłych cierpiała na choroby współistniejące.

Zeszłej doby wykonano aż 29600 testów. Warto wspomnieć także o statystyce dotyczącej osób hospitalizowanych. Aktualnie z powodu koronawirusa, w szpitalach jest 2151 osób. Ostatniej doby przybyło tam 41 osób.

źródło: Twitter – Ministerstwo Zdrowia, KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.