BMW zastawiło hydrant. Strażacy wybili w nim szyby, aby przeciągnąć wąż

bmw zastawiło hydrant

BMW zastawiło hydrant. Strażacy wybili w nim szyby, aby szybko i bezkolizyjnie przeciągnąć wąż podczas gaszenia pożaru. W sieci wybuchła burza – czy rzeczywiście musieli tak zrobić? A może była to zwyczajna złośliwość i w ten sposób chcieli ukarać kierowcę za jego bezmyślność? Zdjęcia rzeczonego BMW z wybitymi szybami oraz przeciągniętym przez okna wężem strażackim, opublikował amerykański dziennik New York Post. Czy tak radykalne działanie naprawdę było konieczne? Poniżej prezentujemy fotografię.

BMW zastawiło hydrant – strażacy wybili w nim szyby, aby przeciągnąć wąż podczas gaszenia pożaru. Przesada czy konieczność?

Miejsce akcji – Nowy Jork. Właśnie tam doszło do pożaru, do którego w nocy przybyli miejscowi strażacy. Jak się jednak okazało, na swojej drodze napotkali poważną przeszkodę. Mianowicie, tuż przy hydrancie, zaparkowane było BMW, które skutecznie utrudniało dostęp do niezbędnego źródła wody.

Co zatem zrobili strażacy? Aby w miarę bez kłopotu podłączyć się do hydrantu, rozbili w samochodzie boczne, przednie szyby i przez jego środek pociągnęli wąż. Tutaj rozpoczyna się spór. A to dlatego, że część osób, z właścicielem BMW na czele, jest zdania, że strażacy zrobili to celowo i złośliwie. Według tej grupy komentujących, wąż strażacki śmiało można było przeciągnąć choćby przez maskę pojazdu. Innego zdania są natomiast sami strażacy. Kto ma rację?

ZOBACZ TAKŻE: NIE PUŚCISZ DZIECKA DO SZKOŁY OD 1 WRZEŚNIA? CZEKA CIĘ WYSOKA GRZYWNA! OSTRZEŻENIE DLA RODZICÓW, KTÓRZY ZOSTAWIĄ SWOJE DZIECI W DOMU BEZ UZASADNIENIA! CHODZI O OBOWIĄZEK SZKOLNY

Kto ma racje – strażacy czy właściciel BMW? Mężczyzna tłumaczy, dlaczego zastawił hydrant

W sieci pojawiły się tłumaczenia kierowcy BMW, który zastawił hydrant. Pisze o tym między innymi portal motocaina.pl. Według tamtejszej relacji, mężczyzna w swoim pojeździe dysponuje systemem keyless, a z powodu wyczerpania się baterii w kluczyku – nie był w stanie przestawić pojazdu.

Co jednak interesujące – BMW hydrant miało blokować już od czterech dni. Poza kosztem wymiany szyb, miejscowa policja ukarała właściciela samochodu mandatem wysokości 180 dolarów – właśnie za blokowanie hydrantu.

Poniżej prezentujemy obiecaną fotografię z akcji strażackiej:

Zapytamy ponownie – kto miał rację? Czy strażacy rzeczywiście musieli wybijać szyby, aby skutecznie interweniować? Jesteśmy bardzo ciekawi waszych opinii.

źródło: Twitter, New York Post, motocaina.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.