Dłuższy wyjazd? Zabezpiecz koniecznie swój dom!

Zabezpiecz koniecznie swój dom, jeśli wybierasz się na dłuższy wyjazd! Podczas spędzania wolnego czasu, mieć spokojną głowę i nie martwić się na zapas to podstawa. Warto korzystać w pełni z możliwości i rozrywek podczas urlopu.

Opłaca się dobrze przygotować mieszkanie podczas nieobecności, aby nikt nieproszony nie zjawił się w środku i za bardzo nie rozgościł. A w środku pieniądze, cenne rzeczy, z którymi z pewnością nie chcecie się rozstać a szczególnie “oddać” je komuś obcemu na własność.

Zabezpieczenia przeciwwłamaniowe

Mamy dla was kilka cennych wskazówek jak przygotować dom, kiedy będziecie odpoczywać i ciekawie spędzać czas, bo nikt nie lubi przykrych niespodzianek po powrocie!

Najskuteczniejsze zabezpieczenie domu
Po pierwsze, poproś sąsiadów lub bliskich o pomoc
Zawsze warto mieć kogoś bliskiego, który w wolnej chwili byłby w stanie zerknąć przez okno czy nikt nieproszony się nie kręci w okolicy. Jeżeli ma czas, mógłby od czasu do czasu przyjść do mieszkania i pokręcić się, aby dać znać, że ktoś jest w środku obecny. Jeżeli nie znajdziecie chętnych, warto zainwestować w oświetlenie imitujące ruch lub symulator przypominający włączony telewizor. Jest to bardziej opłacalne dla was a zostawianie włączonego światła na kilka dni lub tygodni nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem i dla waszego portfela jak i dla naszej planety.
Zamknięcie drzwi i okien

Oczywiście nie chodzi tylko o przekręcenie zamka i zamknięcie okien. Plusem są zamki antywłamaniowe, które zapewniają solidne zabezpieczenie. Dzięki skomplikowanemu zabezpieczeniu oraz specyficznym kluczom, złodziejowi trudniej jest się dostać do środka.

Unikaj trzymania w mieszkaniu sporej ilości gotówki
Wiadomy jest fakt, że nie zawsze ktoś znajdzie nasze oszczędności, jednak istnieje spore prawdopodobieństwo znalezienia skarbu przez nieproszonego gościa. Dlatego odradzamy przechowywania dużych plików pieniędzy. Jeżeli chcemy je mieć po powrocie w nienaruszonym stanie, warto o tym pamiętać. Złodzieje znają miejsca najczęściej wykorzystywane do przechowywania cennych rzeczy, dlatego odradzamy takiego pomysłu. To samo dotyczy biżuterii, sprzętów tj. komputer, aparaty fotograficzne, obiektywy itp. Zawsze można powierzyć je bliskim przyjaciołom czy rodzinie.
ALARM

Zainwestuj w ochronę całego domu i kup system alarmowy. Żyjemy w czasach, które dają nam spore możliwości i podłączyć taki system możemy sami, bez pomocy dodatkowych osób. Dostępny jest szeroki asortyment w sklepach. Można tam znaleźć alarmy bezprzewodowe, połączone z siecią wifi czy zsynchronizowane z naszymi smartfonami. Jest to spore ułatwienie, a gdy rabuś będzie chciał przekroczyć próg, będzie mocno zaskoczony.

Kolejna rzecz związana z alarmami to czujniki dymu, gazu czy innych szkodliwych substancji. Istnieje prawdopodobieństwo pożaru, który obok kradzieży, jest jedną z niebezpieczniejszych rzeczy jakie mogą spotkać domowników wypoczywających daleko od miasta.

Rolety antywłamaniowe

Oprócz zamków w drzwiach, które chronią nas przed włamaniem, żaluzje antywłamaniowe są kolejnym istotnym punktem. Jak wspomniano powyżej, samo zamknięcie okien nie pomoże, bo złodziej zna sporo sposobów jak temu zaradzić. Kiedy pojawią się rolety, utrudniamy mu to zadanie lub całkowicie uniemożliwiamy.

Wyłączyć instalacje, prąd

Ostatnią radą jest niewątpliwie wyłączenie prądu, instalacji gazowych, wody. Mniejsze zużycie i przede wszystkim ochrona przed zalaniem, ulatnianiem się gazu czy niepotrzebnymi awariami.

Tak więc jeśli wybierasz się na dłuższy wyjazd, koniecznie zabezpiecz koniecznie swój dom!

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.