Denise Coates na szczycie branży bukmacherskiej

Denis Coates

Denise Coates stoi na czele całej branży bukmaherskiej i zarabia ponad milion dolarów dziennie! Jest bizneswoman, miliarderką i założycielką firmą Bet365. Jej pensja w 2018 roku wyniosła w przybliżeniu ponad 1,6 miliarda złotych. Co ciekawe, to największa płaca wśród szefów brytyjskich firm.

Rekordowa pensja w Wielkiej Brytanii

Denise Coates założyła firmę bukmaherską Bet365 w 2001 roku. Początkowo kształciła się w rodzinnej firmie na księgową, jednak szybko okazało się, że dużo lepiej radzi sobie w zarządzaniu ludźmi. Swoją karierę rozpoczęła od kilku punktów, jednak bardzo szybko jej działalność rozwinęła się do 50 placówek. W 2000 roku postawiła na internetowe zakłady i kupiła domenę Bet365.com, a w 2001 r. uruchomiła serwis bukmacherski. Od tamtej pory stało się to najbardziej dochodową brytyjską firmą. Co ciekawe, rocznie klienci dokonują zakładów na około 60 – 70 miliardów dolarów. Majątek Coates oszacowano na 9 miliardów dolarów.

W 2017 i 2018 roku Coates wypłaciła sobie najwyższą pensję w kraju. Najpierw 265 mln funtów, a później 323 mln funtów. „Guardian” oszacowało, że zarabiała 1,3 mln funtów każdego dnia. To wynagrodzenie 9,5 tysięcy razy większe od średniej brytyjskiej płacy oraz dwa tysiące razy większe niż pensja premiera kraju Borisa Johnsona. Dla porównania, CEO Microsoftu w ubiegłym roku zarobił nieco ponad 40 mln dolarów.


ZOBACZ TAKŻE: OFIAROMAT W KRAKOWSKIM KOŚCIELE – PIERWSZY W POLSCE

19. miejsce w rankingu najbogatszych Brytyjczyków

W ciągu ostatnich trzech lat Coates zarobiła z dywidend i wynagrodzenia w Bet365 kwotę 817 mln funtów, czyli ponad miliard dolarów. „Guardian” relacjonuje, że kobietę oskarżono o opóźnianie publikacji kwoty swojego wynagrodzenia do czasu po wyborach. Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn obiecał przed wyborami, że bardziej skupi się na płacach brytyjskich biznesmenów.

Co ciekawe Denise znajduje się na 19. miejscu listy najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii, z majątkiem szacowanym na 6,9 mld funtów, czyli ponad 9 mld dolarów. Bizneswoman rzadko pojawia się publicznie i jeszcze rzadziej udziela się w mediach. Wraz z rodziną posiada 93% udziałów w firmie.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.