Będzie nowy program „300 plus” – wiadomo kto dostanie pieniądze!

będzie nowy program 300 plus

Będzie nowy program „300 plus”! Już teraz wiadomo, kto dostanie pieniądze. O wszystkim mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Jasła. Która grupa społeczna tym razem dostanie rządowe wsparcie i jakie warunki trzeba spełnić, aby zgarnąć 300 złotych? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Będzie nowy program „300 plus” – wiadomo kto dostanie pieniądze!

Wiele wskazuje na to, że szykuje się nowy rządowy program oferujące wsparcie pieniężne pewnej grupie społecznej. Jak dotąd najbardziej znanym jest oczywiście „500 plus”. Program „500 plus” to budząca wiele dyskusji inicjatywa rządu polskiego, która została wprowadzona w 2016 roku. Jej celem było zwiększenie liczby urodzeń w Polsce poprzez przyznanie rodzinom z dziećmi dodatkowej, miesięcznej zapomogi w wysokości 500 złotych na każde dziecko do 18 roku życia.

Zwolennicy programu argumentują, że 500 plus pomaga rodzinom wychowującym dzieci, zwłaszcza tym o niskich dochodach. Według nich, program ten przyczynił się do zwiększenia dzietności, a także pomaga w zwalczaniu ubóstwa. Nie brakuje też jednak przeciwników tego pomysłu. Takie osoby twierdzą, że program faworyzuje rodziny wielodzietne, co jest niesprawiedliwe dla rodzin bez dzieci lub z jednym dzieckiem. Ponadto, krytycy twierdzą, że program nie przyczynił się do zwiększenia dzietności, a jedynie pozwolił rodzinom na wydatki, które nie są związane z dziećmi. Niektórzy ekonomiści twierdzą również, że program ten jest nieefektywny i kosztowny. Teraz natomiast, podczas spotkania z mieszkańcami Jasła, premier Mateusz Morawiecki wspomniał o kolejnym programie, który już teraz potocznie określa się mianem „300 plus”. Wsparcie ma dotyczyć… sołtysów.

ZOBACZ TAKŻE: Czy to się kiedyś skończy?! Ostrzeżenie drugiego stopnia, co się dzieje?

„Rząd PiS postanowił przygotować ustawę o specjalnym dodatku do emerytury w wysokości 300 zł dla wszystkich sołtysów”

Jak już wcześniej wspomniano, omawiany dodatek ma trafiać na konta sołtysów którzy sprawowali taką funkcję przez odpowiedni czas. Będzie on dodatkiem do emerytury wysokości 300 złotych. Portal o2.pl przytacza słowa premiera Morawieckiego, w których poruszył tę kwestię:

Rząd PiS postanowił przygotować ustawę o specjalnym dodatku do emerytury w wysokości 300 zł dla wszystkich sołtysów, którzy przez odpowiedni czas byli tymi sołtysami. Ta ustawa wkrótce ujrzy światło dzienne.

Serwis o2.pl zaznacza, że z dodatku ma skorzystać około 40 tysięcy osób.

źródło: o2.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.