Czy można cofnąć wysłanego e-maila w Gmail?

Czy można cofnąć wysłanego e-maila w Gmail? Zapewne każdy z nas choć raz zbyt szybko wysłał wiadomość w poczcie Google. Powody mogły być ku temu różne – nie dodaliśmy załącznika, zapomnieliśmy o czymś ważnym w treści, lub po prostu przypadkowo kliknęliśmy w ikonę. Co zrobić z takim fantem?

Jak cofnąć wysłaną wiadomość?

Czy można cofnąć wysłanego e-maila? Funkcję cofania wiadomości znajdziemy w ustawieniach. Wystarczy zalogować się na swoją skrzynkę pocztową i w prawym górnym rogu kliknąć w ikonkę koła zębatego. Z rozwijanej listy należy wybrać pozycję „ustawienia”.

Teraz trzeba odnaleźć wiersz zatytułowany „cofnij wysyłanie”. Z rozwijanej listy sami możemy wybrać, przez jaki czas po wysłaniu wiadomości, możemy tą operację wycofać. Google do dyspozycji daje nam 4 opcje: 5 sekund, 10 sekund, 20 sekund oraz 30 sekund. Po wybraniu odpowiedniej dla nas wartości, na dole strony klikamy przycisk „zapisz zmiany”.

Bardzo łatwy zabieg

Sprawa teraz jest już dziecinnie prosta. Gdy napiszemy wiadomość, po prostu ją wysyłamy. Wtem, na naszym ekranie pojawia się komunikat. Wyświetlany jest on tak długo, jak zaznaczyliśmy w ustawieniach. Znajduje się na nim informacja o wysłaniu wiadomości. Jest także opcja „cofnij”. Po kliknięciu w nią, Gmail znowu przenosi nas do trybu edycji wiadomości, cofając wcześniej jej wysłanie.

Ta bardzo łatwa sztuczka wiele ułatwia – a nie każdy o niej wie. Poleca się jednak ustawić jak najdłuższy czas możliwości wycofania wysłanej wiadomości. Nigdy nie wiadomo bowiem, jak szybko zorientujemy się, że coś poszło nie tak.

Podsumowując – zbyt szybko wysłałeś wiadomość? Wybrałeś złego adresata? Nie załączyłeś odbiorcy? Nie dodałeś załącznika? Zapomniałeś o czymś ważnym w treści? A może po prostu chcesz cofnąć czas i zrezygnować z wysłanej właśnie wiadomości? To możliwe!

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.