Jak usunąć konto na Facebooku? To bardzo proste!

Jak usunąć konto na Facebooku? Myśleliście kiedyś nad tym? Jak właściwie się do tego zabrać? I czy jest to w ogóle możliwe? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Usunięcie konta na Facebooku

Trwałe usunięcie konta na Facebooku niesie za sobą pewne konsekwencje. Przede wszystkim, usunięte konto nigdy nie będzie mogło zostać ponownie aktywowane. Cała zawartość naszego profilu także zostanie bezpowrotnie skasowana. Żadnych treści nie będziemy w stanie odzyskać.

Ponadto nie będziemy zdolni do korzystania z aplikacji Facebook Messenger. Gdyby tego było mało – nie użyjemy już funkcji Logowanie przez Facebooka w aplikacjach, które tego konta używały. Odzyskanie dostępu do nich, może okazać się mozolnym procesem.

Jak usunąć konto na Facebooku?

Przed usunięciem warto pobrać kopię swoich informacji – zdjęcia i posty. Facebook daje nam taką możliwość. Po usunięciu wszystko przepada.

Aby trwale usunąć konto, klikamy strzałeczkę w prawym górnym rogu strony, oraz odszukujemy pozycji Ustawienia. Teraz należy przejść do opcji Twoje informacje na Facebooku w kolumnie po lewej stronie.

Sprawa jest już banalnie prosta – klikamy opcję Usuń konto i informacje, a następnie Usuń moje konto. Wprowadzamy hasło, klikamy Kontynuuj, a następnie Usuń konto.

Jak anulować usunięcie konta?

Wybitnie niezdecydowani użytkownicy, mają jeszcze szansę na anulowanie usuniętego konta. Mają na to 30 dni, od momentu zainicjowania procesu usuwania. Właśnie po tym czasie, wszystko zniknie nieodwracalnie.

Aby anulować usunięcie konta po prostu zaloguj się na Facebooku w trakcie 30 dni o podjęciu decyzji o usunięciu. Wtedy wystarczy kliknąć opcję Anuluj usunięcie.

Chcesz zrobić sobie przerwę od Facebooka?

Być może chcesz sobie zrobić przerwę od Facebooka? Istnieje również taka możliwość! Można tymczasowo dezaktywować konto. Wtedy inni użytkownicy nie zobaczą twojego profilu (zobaczą je jedynie znajomi, będą mogli wysłać do ciebie wiadomość), ale zdjęcia, posty i filmy nie zostaną usunięte. W dalszym ciągu będziesz mógł korzystać z Messengera oraz logować się do innych aplikacji za pomocą Facebooka. Konto w każdej chwili będzie można ponownie aktywować.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.