Czwarte stadium raka aktorki „Beverly Hills, 90210”

O tym, że Shannen Doherty zmaga się z chorobą nowotworową, wiadomo od kilku lat. Czwarte stadium raka aktorki Beverly Hills, 90210” zmusiło ją żeby w końcu ujawniła stan swojego zdrowia.

 

Czwarte stadium raka aktorki „Beverly Hills, 90210”

Shannen Doherty, grająca rolę Brendy w serialu „Beverly Hills, 90210” ponownie walczy z nowotworem piersi. Niestety, tym razem jest to czwarte stadium raka. Co więcej, diagnozę poznała kilka miesięcy przed śmiercią serialowego kolegi Luke’a Perry’ego. Jednak trzymała tę informację w tajemnicy.

 

Na co choruje Shannen Doherty

Aktorka „Beverly Hills, 90210” po raz pierwszy zachorowała na raka w 2015 roku. Od tamtej pory relacjonowała walkę ze swoją chorobą w mediach społecznościowych. Wreszcie w 2017 roku ogłosiła, że zakończyła chemioterapię i radioterapię dodając: „Czuję się świetnie, czuję się szczęśliwa”. Niestety rak piersi powrócił i to w czwartym stadium.

 

Czwarty stopień raka

O nawrocie choroby dowiedziała się kilka miesięcy przed śmiercią Luke’a Perry’ego – kolegi z planu serialu. Niemniej jednak postanowiła nie informować publicznie o swoim stanie zdrowia. Natomiast stan jest poważny, bo to rak czwartego stopnia. W klasyfikacji zaawansowania nowotworów stosuje się zazwyczaj cztery stopnie kliniczne. Czwarty, który zdiagnozowano u Shannen Doherty, obejmuje nowotwory bardzo zaawansowane, o bardzo złym rokowaniu.

 

Praca w czwartym stadium raka

Mimo tak zaawansowanej choroby, aktorka postanowiła wrócić na plan serialu „BH90210” nawiązującego do kultowego „Beverly Hills, 90210”. Jej powrót do pracy miał być hołdem dla Luke’a Perry’ego, który zmarł mimo, że wyglądał na okaz zdrowia. Aktorka spędza na planie po kilkanaście godzin. Twierdzi, że „życie nie kończy się z momentem diagnozy (…) wciąż jeszcze mam dużo przed sobą”.

 

Dlaczego zdecydowała się mówić?

Aktorka Shannen Doherty zdecydowała się opowiedzieć o swojej chorobie m.in. przez potyczki z firmą ubezpieczeniową. Wyszła z założenia, że woli opowiedzieć o stanie swojego zdrowia sama niż żeby informację taką przekazywali np. przedstawiciele firmy ubezpieczeniowej. Aktorka wniosła pozew przeciwko firmie State Farm, która nie chce wypłacić satysfakcjonującej kwoty odszkodowania za pożar kalifornijskiej posiadłości Doherty w 2018 roku.

Źródło zdjęcia: nbcnews.com

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.