Coraz więcej martwych ptaków. Co dzieje się pod Krotoszynem?

coraz więcej martwych ptaków

Coraz więcej martwych ptaków! Co dzieje się pod Krotoszynem? Portal regiony.tvp.pl poinformował o kolejnych przypadkach makabrycznego znaleziska na polach nieopodal Krotoszyna. Jak się okazuje, policja w asyście przedstawicieli Schroniska dla zwierząt w Krotoszynie, znalazła tam aż 30 martwych zwierząt, a niektóre z okazów ptaków okazały się niezwykle rzadkie. Co stoi za ich tajemniczą śmiercią?

Coraz więcej martwych ptaków. Co dzieje się pod Krotoszynem?

Zwolennicy teorii spiskowych z niepokojem spoglądają na to, co dziej się w okolicach Krotoszyna. Jak podaje portal regiony.tvp.pl, na polu w miejscowości Wielowieś znaleziono aż 30 nieżyjących ptaków. Co ciekawe, to już kolejny taki przypadek w tym miejscu w ciągu ostatnich kilku dni. Wśród martwych ptaków znajdowały się także niezwykle rzadkie w naszym kraju gatunki. Nikt jednak nie wie, co tak naprawdę mogło doprowadzić do przerażającego zjawiska. Pojawiają się pierwsze domysły. TVP wskazuje na to, że ptaki mogły zostać otrute. Zwierzęta leżały w niedalekiej odległości od siebie. Co jednak istotne, w ich pobliżu leżało mięso. Po tym tropie podejrzewa się właśnie, że zwierzęta ktoś zwyczajnie otruł.

ZOBACZ TAKŻE: CZY NASZE PRZESYŁKI W PACZKOMATACH SĄ BEZPIECZNE? WE WROCŁAWIU PRZEKONALI SIĘ O TYM NA WŁASNEJ SKÓRZE. DWÓCH MĘŻCZYZN ZNALAZŁO BARDZO ŁATWY SPOSÓB NA OKRADANIE URZĄDZEŃ. WPADLI NA GORĄCYM UCZYNKU!

„Rażące przestępstwo przeciwko środowisku”. Kto stoi za śmiercią niewinnych stworzeń?

Miejscowa policja wraz z pracownikami schroniska dla zwierząt rozpoczęła prężne działania, które mają prowadzić do wyjaśnienia tajemniczych zajść. Internauci podejrzewają, że do ptaków ktoś zwyczajnie strzela. Rozrzucone koło martwych zwierząt mięso może jednak świadczyć o czymś innym.

TVP podaje, że blisko 30 ciał ptaków przewieziono do Instytutu Patomorfologii i Weterynarii Sądowej we Wrocławiu. Tam prowadzone będą badania, które powinny nieco rozjaśnić całą sytuację.

Na wspomnianych polach, poza kurakami odnaleziono także takie gatunki, jak choćby błotniaki, myszołowy czy kanię rudą. Pierwsze padłe ptaki na polach znaleziono w niedzielę. Gdy pracownicy schroniska i policja powrócili na miejsce zdarzenia w środę, odnaleziono tam kolejne martwe zwierzęta.

źródło: regiony.tvp.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.