Converse wykorzystuje zużyte jeansy do produkcji trampek

Converse

Converse wykorzystuje zużyte jeansy do produkcji trampek. Nowa kolekcja butów nazywa się Renew Tri Panel Denim i jest w pełni ekologiczna. To typowy upcycling, czyli wytwarzanie zupełnie nowych przedmiotów ze starych materiałów. 

Converse Renew Tri Panel Denim
Co roku produkowanych jest nawet 6 miliardów par jeansów, stąd pomysł marki, aby wykorzystać zużyty denim, który najczęściej i tak trafia na wysypisko. Kolekcja Renew Tri Panel Denim daje drugie życie zużytym jeansom i do produkcji butów wykorzystuje jeans z upcyclingu. Polega on na wytwarzaniu zupełnie nowych przedmiotów ze starych materiałów. Używane jeansy są wybierane ręcznie, dzięki czemu każdy but jest unikalny. 
Projekt wykorzystania znoszonych jeansów rozpoczął się już ponad 4 lata temu i jest inicjatywą pracowników marki. Na początku musieli oni sprawdzić i przetestować możliwości tworzenia płóciennych cholewek. Okazało się, że stworzenie nowego buta ze zużytych tkanin jest możliwe, jednak produkcja tysięcy par butów jest już sporym wyzwaniem. I tu właśnie pojawia się Converse Renew Denim.

 


ZOBACZ TAKŻE: NAJPOPULARNIEJSZE PREZENTY NA ŚWIĘTA WEDŁUG GOOGLE

Jeden but składa się z trzech par jeansów

Trampki powstają w oparciu o trzy różne rodzaje materiału – ciemnoniebieskiego, jasnoniebieskiego oraz czarnego. Z tych trzech rodzajów denimu wykonywane są elementy kroju, a następnie z nich powstaje wierzchnia część buta. Każdy element wykonano z innego koloru materiału. Ciemny jeans staje się panelem wewnętrznym, jasny językiem, a czarny elementem zewnętrznym. W rezultacie powstała jedyna w swoim rodzaju para butów Converse Renew Denim Tri Panel Chuck 70 .

Buty są już dostępne w sprzedaży, m.in. w WSS w Warszawie, SneakerStudio w Krakowie, w sklepie Converse w Złotych Tarasach oraz na converse.pl.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.