Coca-Cola wycofana z Rosji! Za tyle sprzedają ostatnie butelki – istny szał

coca cola

Coca-Cola wycofana z Rosji! Choć popularny koncern dość długo zwlekał ze zdecydowaniem się na radykalny krok, w końcu dołączył do innych wielkich marek, które odwróciły się od kraju, gdy ten przeprowadził bezpardonową inwazję na Ukrainę. Niewielu jednak spodziewało się, że decyzja Coca-Coli aż tak bardzo uderzy w Rosjan. Tuż po ogłoszeniu wyjścia koncernu z rosyjskiego rynku, wśród ludzi zapanowała panika. Ostatnie butelki kultowego napoju sprzedaje się w horrendalnych cenach. Kwoty przechodzą ludzkie pojęcie.

Coca-Cola wycofana z Rosji! Za tyle sprzedają ostatnie butelki. Istny szał!

A więc stało się! Choć wielki koncert chwilę zwlekał z ostateczną decyzją, w końcu udało się ją podjąć. Mianowicie, Coca-Cola wycofuje się z Rosji. Popularna marka ogłosiła wyjście z rosyjskiego rynku, co jest rzecz jasna reakcją na działania tego kraju i bezpardonową inwazję na Ukrainę. To już kolejna firma, która zdecydowała się na zakończenie współpracy z Rosjanami.

Co jednak najciekawsze, wywołało to w Rosji potężne poruszenie. Ludzie ruszyli do sklepów, aby zrobić zapas swojego ulubionego napoju, którego z pewnością już niedługo nie kupią w sklepach. Doszło nawet do tego, że butelki i puszki z oryginalną Coca-Colą osiągnęły potężne wartości na portalach aukcyjnych. Ceny napoju naprawdę zwalają z nóg. Jaki próg osiągają?

ZOBACZ TAKŻE: ROSYJSKI JENIEC SZOKUJE. OBNAŻYŁ CAŁĄ PRAWDĘ O WOJNIE NA UKRAINIE. NIEPOJĘTE, JAKIE PRZYZWOLENIE OTRZYMALI ŻOŁNIERZE Z ROSJI [WIDEO]

Puszka Coca-Coli nawet za 50 tysięcy rubli. Na ten moment to około 1800 złotych!

Jak podaje portal o2.pl, na rosyjskich portalach aukcyjnych aż roi się od Coca-Coli w wielu wydaniach. Ludzie wystawiają tam pojedyncze butelki o różnej pojemności, puszki, a nawet całe zgrzewki napoju. Ceny po prostu zwalają z nóg. Wszystko przez to, że słynny napój stanie się tam lada moment towarem deficytowym.

Na jednej z aukcji wystawiono puszkę Coca-Coli, którą wyceniono na 50 tysięcy rubli. W przeliczeniu, na dzień 10 marca 2022 daje to około 1800 złotych. To pokazuje, jaki cios po raz kolejny otrzymali Rosjanie.

Warto dodać, że z Rosji wycofał się również między inny McDonald’s. Popularna na całym świecie restauracja to ulubione miejsce wielu Rosjan. Nie dziwi zatem fakt, że podobnie jak w przypadku Coca-Coli – po ogłoszeniu wycofania się marki z kraju, miejscowi dosłownie oblegali lokale, próbując jeszcze raz zaznać smaku serwowanych tam dań. Pojawiały się one również na portalach aukcyjnych i osiągały zawrotne ceny.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.