Rosyjski jeniec szokuje. Obnażył prawdę o wojnie [WIDEO]

rosyjski jeniec

Rosyjski jeniec szokuje. W sieci pojawia się coraz więcej materiałów z ukraińskich źródeł, które pokazują rosyjskich jeńców wojennych. Ci bardzo często opowiadają przed kamerą o realiach wojny z perspektywy strony agresora. Tak było i tym razem. Rosyjski żołnierz w niewoli obnażył prawdę o wojnie i zdradził naprawdę szokujące informacje. Wbrew temu co opowiadano wcześniej – podkreślił, że żołnierze wiedzieli, że jadą na wojnę. Dodatkowo mówił o otwieraniu ognia do niewinnej, cywilnej ludności zamieszkującej Ukrainę…

Rosyjski jeniec szokuje. Obnażył prawdę o wojnie z perspektywy Rosjan [WIDEO]

Kolejne wideo z rosyjskim jeńcem w sieci! Jak się jednak okazuje, tym razem jest ono nieco inne, niż te, które publikowano wcześniej. Ukraińska strona zdecydowanie przeważa nad Rosjanami pod kątem komunikacji w mediach społecznościowych. Internet obejrzał już wiele nagrań z frontu oraz materiałów, na których występują pojmani rosyjscy żołnierze. Tak było i tym razem, ale słowa jeńca mogą szokować. Żołnierz obnażył bowiem prawdę o inwazji na Ukrainę.

Do tej pory można było spotkać się z głosami, jakoby młodzi rosyjscy żołnierze byli przekonywani o tym, że jadą na ćwiczenia. Jednakże, na najnowszym nagraniu Ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa jeniec wyznaje, że wojsko dobrze wiedziało, że jedzie na wojnę. Według jego relacji, zadaniem Rosjan było zajęcie Charkowa najpóźniej w trzy dni. To jednak nie jest jeszcze to, co szokuje najbardziej. Jeniec opowiedział bowiem o zezwoleniu, jakie otrzymali wojskowi z Rosji…

ZOBACZ TAKŻE: OTWORZONO SKRZYNIĘ ROSYJSKICH ŻOŁNIERZY. AŻ TRUDNO UWIERZYĆ W TO, CO ZNALAZŁO SIĘ W ŚRODKU… [WIDEO]

Rosyjski jeniec wojenny: „Pozwolono otworzyć ogień do ludności cywilnej i wszystkich mieszkańców miasta”

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa podaje, że przesłuchiwany jeniec to dowódca jednego z rosyjskich plutonów. Jego słowa mogą szokować i poniekąd wyjaśniają, dlaczego ostrzeliwani są niewinni mieszkańcy Ukrainy, którzy próbują uciec z pogrążonego wojną kraju:

Pozwolono otworzyć ogień do ludności cywilnej i wszystkich mieszkańców miasta.

źródło: o2.pl, RMF24.pl, Twitter; zdjęcie: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.