Co czeka uczniów po powrocie do szkół? Są wstępne doniesienia

co czeka uczniów

Co czeka uczniów po powrocie do szkół? W sieci pojawiły się wstępne doniesienia, mówiące o zaleceniach GIS dla uczących się, oraz dla nauczycieli. O wszystkim na łamach swojego portalu pisze RMF24.pl. Jak się okazuje, zapowiadane z dawna obostrzenia nie będą tak uciążliwe, jak mogłoby się wydawać. Szkoły skupią się raczej na szybkim reagowaniu i ochronie najbardziej narażonych na ewentualne skutki zakażenia. Powrót od 1 września do szkół, jak na ten moment jest niemal pewny.

Co czeka uczniów po powrocie do szkół? Są wstępne doniesienia

Choć wakacje w pełni, 1 września zbliża się wielkimi krokami. W tym roku, oczywiście z powodu epidemii, przerwa od szkoły trwa zdecydowanie dłużej niż zwykle. Jednakże, uczniów do rozpoczęcia właściwych wakacji, obowiązywała nauka zdalna. I choć epidemia nadal nie ustała, już teraz na poważnie planowany jest powrót do szkół. Obecne wygląda na to, że nic nie powinno tego zmienić. GIS szykuje jednak specjalne wytyczne, do których stosować będą musieli się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Pisze o tym portal RMF24.pl.

Jak na razie doniesienia mówią, że przed wejściem do placówek edukacyjnych nie będzie masowego mierzenia temperatury. Gdzieniegdzie pojawiały się również głosy, że maseczki i rękawiczki będą musieli nosić wszyscy przebywający w szkole – według RMF nie jest to jednak prawdą. Rzeczony portal dementuje także doniesienia, jakoby od września uczniowie mieli siedzieć tylko w pojedynczych ławkach.

ZOBACZ TAKŻE: POLICJA SKONTROLUJE WESELA? PRZYJĘCIA ŚLUBNE STAŁY SIĘ OGNISKAMI ZAKAŻEŃ, STĄD MOŻLIWE WZMOŻONE KONTROLE I WYSOKIE KARY DLA ORGANIZATORÓW

Szybkie reagowanie oraz ochrona najbardziej narażonych na skutki ewentualnego zakażenia

Jak można przeczytać w doniesieniach prezentowanych przez RMF24.pl, oficjalne komunikaty dotyczące powrotu do szkół, na rządowych stronach powinny pokazać się mniej więcej 2 tygodnie przed początkiem września.

Już teraz jednak dochodzą słuchy, jakoby duży nacisk kładziony był na częste mycie rąk przez uczniów. Do tego ważne ma być wietrzenie sal lekcyjnych – po każdych zajęciach. W miarę możliwości, niektóre lekcje prowadzone mają być także na świeżym powietrzu.

Duży nacisk kładziony ma być na szybkie reagowanie w przypadku jakichkolwiek infekcji lub zakażenia koronawirusem. W przypadku pojawienia się w placówce koronawirusa, z dużą dozą prawdopodobieństwa powiatowy inspektor sanitarny będzie decydować o jej czasowym zamknięciu. Oznaczać to będzie przejście na tryb nauki zdalnej.

Maseczki oraz rękawiczki w szkołach pojawią się podczas apeli, gdzie przebywać będzie duża liczba osób. Nakaz zasłaniania twarzy oraz ubierania rękawiczek może dotyczyć także starszych nauczycieli i pracowników szkół. Pojawi się także bezwzględny zakaz przysyłania na zajęcia uczniów, którzy mają jakiekolwiek objawy infekcji.

źródło: RMF24.pl