Japonia buduje gigantycznego robota. Pierwsze testy chodzenia [WIDEO]

japonia buduje gigantycznego robota

Japonia buduje gigantycznego robota! Monstrualna maszyna powstaje w Jokohamie – a więc drugim pod względem wielkości tamtejszym miastem. Robot gigant, przypominający te z kreskówek i hitów kinowych – bo właśnie na takich jest wzorowany – finalnie będzie mieć około 20 metrów wysokości. Jego waga wynosić ma natomiast blisko 25 ton. Konstrukcja już teraz robi ogromne wrażenie, choć nie jest skończona. W sieci pojawiło się wideo z pierwszych testów chodzenia maszyny. Rozmiary monstrum dosłownie zwalają z nóg. Film z udziałem robota można zobaczyć poniżej.

Japonia buduje gigantycznego robota. Kolos będzie miał około 20 metrów wysokości i 25 ton wagi

Japonia słynie z wysoko rozwiniętego przemysłu technologicznego i produkcji robotów. Jednak to, co Japończycy postanowili stworzyć w Jokohamie, przechodzi ludzkie pojęcie. Tamtejsi inżynierowie właśnie wlewają życie w potężnego, 20-metrowego robota. Jego waga to – bagatela – 25 ton. Dzieło Japończyków jest jeszcze w fazie budowy, jednak jego bryła nabiera kształtów. Wszystko ma być ukończone już 1 października – wtedy też ma odbyć się pokazowy marsz robota. Już teraz trwają jednak testy jego chodu.

japonia buduje gigantycznego robota

Robota nazwano RX-78 Gundam – na część jego pierwowzoru z film anime i gier komputerowych, występujących w uniwersum Gundam.

ZOBACZ TAKŻE: POWRÓT DO SZKÓŁ JUŻ OD PIERWSZEGO WRZEŚNIA – ALE NA JAKICH WARUNKACH? POJAWIAJĄ SIĘ PIERWSZE DONIESIENIA DOTYCZĄCE EWENTUALNYCH ZMIAN W ORGANIZACJI ZAJĘĆ. OCHRONA DLA STARSZYCH NAUCZYCIELI ORAZ PRACOWNIKÓW ADMINISTRACYJNYCH

W sieci pojawiło się nagranie z pierwszych testów chodzenia gigantycznego robota – zobacz wideo!

Gabaryty oraz sam wygląd robota robią niesamowite wrażenie. Gdy dodamy do tego fakt, że maszyna ma się swobodnie poruszać – możemy poczuć się jak w filmie science-fiction.

W istocie jednak robot ma być niczym innym, jak nową atrakcją miasta Jokohama. Jak na ten moment gigant stoi jeszcze w asyście wielkich rusztowań. Robot nie jest skończony, brakuje w nim kilku elementów, ale już teraz odbywają się testy zakresu jego ruchów. W sieci pojawiło się między innymi wideo, prezentujące próbkę jego możliwości. Finalną, pokazową trasę, RX-78 Gundam ma przebyć 1 października po bulwarach Zatoki Tokijskiej.

Film można obejrzeć poniżej:

źródło: YouTube, regiony.tvp.pl