Policja skontroluje wesela? Możliwe wzmożone kontrole i wysokie kary

policja skontroluje wesela

Policja skontroluje wesela? Coraz więcej mówi się o takim właśnie pomyśle! Kwestię poruszył nawet sam wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. Według niego konieczne są bardziej wzmożone kontrole podczas uroczystości z okazji zaślubin. W ostatnich dniach wiele ognisk koronawirusa pojawia się właśnie na weselach, gdzie nie zachowuje się wytycznych dotyczących epidemii. Na antenie radia RMF, wiceminister zdrowia w zdecydowanych słowach mówił o aktualnie problematycznych weselach, a także o ewentualnych obowiązkowych szczepieniach na grypę dla osób z grupy wysokiego ryzyka.

Policja skontroluje wesela? Możliwe wzmożone kontrole i wysokie kary!

Organizatorzy wesel powinni na poważnie zacząć obawiać się kontroli na wyprawianych przez siebie przyjęciach? Wiele na to wskazuje! Temat w rozmowie z dziennikarzami RMF na antenie tamtejszego radia, poruszył Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia zauważył, że właśnie wesela są teraz bardzo częstym punktem zapalnym, jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się koronawirusa. W ten sposób już teraz powstało wiele ognisk zakażeń.

W portalu RMF24.pl można znaleźć cytat słów Waldemara Kraski, które brzmią następująco:

Rozmawialiśmy o tym z Głównym Inspektorem Sanitarnym, żeby na weselach wzmóc kontrole. Jeśli już nie potrafimy przekonać w sposób łagodny, to niestety, trzeba nałożyć karę na organizatorów wesela.

Kto jednak będzie w rzeczywistości kontrolował wesela? Opcje są dwie – można to powierzyć służbom GIS lub policji. Kontroli może podlegać natomiast nie tylko sama zabawa, ale także przygotowania do uroczystości. Łamanie nałożonych przepisów i nakazów, może skutkować wysokimi grzywnami.

ZOBACZ TAKŻE: ZAKAZ PRZEBYWANIA NAGICH DZIECI NA PLAŻY? WIĘKSZOŚĆ BADANYCH POLAKÓW JEST ZA WPROWADZENIEM TAKIEGO ROZWIĄZANIA! SPÓR ZDAJE SIĘ NIE MIEĆ KOŃCA

Sytuacja w Polsce: mniej zakażeń niż w weekend, ale także mniejsza liczba osób wyzdrowiałych

Ostatnie dni pod względem wzrostu liczby zakażeń w naszym kraju, były iście dramatyczne. Tuż po weekendzie sytuacja jednak nieco się uspokoiła. Dziś w porannym raporcie, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 337 przypadkach zakażeń. Najwięcej z nich miało miejsce rzecz jasna w województwie śląskim.

MZ podało także przykre informacje o śmierci kolejnych 5 zakażonych osób. Za wyzdrowiałe uznano natomiast zaledwie 103 osoby. To zdecydowanie mniej, niż w dniach poprzednich.

źródło: RMF24.pl – https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/rozmowa-poludnie/news-kontrole-policji-na-weselach-wiceminister-zdrowia-jesli-nie-,nId,4634602