Ciąża pozamaciczna w wątrobie – lekarze przecierają oczy ze zdumienia! [WIDEO]

Ciąża pozamaciczna

Ciąża to wyjątkowy moment dla dla każdej kobiety. To czas, kiedy zdecydowanie bardziej należy dbać o zdrowie swoje jak i dziecka. Niestety medycyna zna przypadki, kiedy nie wszystko idzie po dobrej myśli. Znany w mediach społecznościowych lekarz podzielił się z internautami przypadkiem, który trudno zrozumieć. Zdiagnozował u swojej pacjentki ciążę pozamaciczną w wątrobie. 

Ciąża pozamaciczna w wątrobie

Ciąża pozamaciczna inaczej zwana ciążą ektopową to moment, kiedy zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się w innym miejscu niż błona śluzowa macicy. Szacuje się, że około 2% kobiet w ciąży zmaga się z tego typu zjawiskiem. W  97% zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się w jajowodzie, jajniku, otrzewnej czy szyjce macicy. Rzadko kiedy mowa o innych przypadkach. Nie mniej jednak zdarzają się, a każdy z nich należy traktować indywidualnie.


ZOBACZ TAKŻE: 18-LATEK POŚLUBIŁ 71-LATKĘ – WSTĄPILI W ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI 2 TYGODNIE PO PIERWSZEJ RANDCE!

Michael Narvey – pediatra z Instytutu Badawczego Szpitala Dziecięcego w Manitobie w Kanadzie podzielił się w sieci przypadkiem, którego nigdy nie widział w swoim życiu. Zgłosiła się bowiem do niego 33-letnia kobieta, która borykała się z krwawieniem z dróg rodnych. Pojawiło się ono później niż spodziewana miesiączka, a ponadto trwała zdecydowanie dłużej. Zaniepokojona udała się do lekarza, jednak postawiona diagnoza wprowadziła zarówno pacjentkę jak i lekarza w osłupienie.

Myślałem, że widziałem już wszystko – wyznał lekarz.

Okazało się bowiem, że kobieta jest w ciąży, jednak zapłodniona komórka jajowa zagnieździła się… w wątrobie! Michael Narvey po raz pierwszy w życiu miał do czynienia z tego typu przypadkiem.

Ciąża pozamaciczna umiejscawia się czasem w jamie brzusznej, ale nigdy w wątrobie. To dla mnie zupełna nowość – dodał.

Nagranie, w którym lekarz dzieli się nietypowym zagnieżdżeniem zarodka budzi skrajne emocje i cieszy się coraz większą ilością wyświetleń. Zobaczyie je poniżej:

@nicu_musingsWhere is this ectopic ##pregnancy ⁉️Believe it or not! ##doctor ##baby ##doctorsoftiktok ##fypシ ##foryoupage

♬ original sound – Dr Michael Narvey

 

źródło: tiktok.com, popularne.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.