Chcieli pokonać koronawirusa alkoholem – 27 osób nie żyje, zatrucie metanolem

chcieli pokonać koronawirusa alkoholem

Chcieli pokonać koronawirusa alkoholem – wszystko skończyło się tragicznie. W Iranie z powodu zatrucia metanolem zginęło przynajmniej 27 osób. Wszystkie z nich, jak podają zagraniczne agencje prasowe, były święcie przekonane, że alkohol jest skuteczną metodą w walce z panującym na świecie koronawirusem. To przyniosło jednak zupełnie odwrotny skutek od oczekiwanego. Poza ofiarami, ponad 200 osób znalazło się w szpitalach. To tylko pogarsza i tak trudną już sytuację w Iranie.

Chcieli pokonać koronawirusa alkoholem – 27 osób nie żyje, zatrucie metanolem

Tragiczne informacje docierają z Iranu. Jak podaje tamtejsza agencja prasowa IRNA, życie w zaskakujący sposób straciło aż 27 osób. Gdyby tego było mało, 218 wymagało specjalistycznej pomocy w wyniku zatrucia. Wszystko spowodował metanol. Miejscowi dali bowiem wiarę temu, że alkohol jest skutecznym środkiem w walce z panującym na całym świecie koronawirusem. Eksperci rzecz jasna dementują takie pogłoski, przekonując, że są one fałszywe. Alkohol według nich nie tylko nie pomaga w walce z wirusem, ale może wręcz zaszkodzić. Picie mocnego alkoholu w ich opinii osłabia błonę śluzową, a to może wpłynąć na fakt, że łatwiej się zarazić.

ZOBACZ TAKŻE: 17 TYSIĘCY ZŁOTYCH ZA DOBROWOLNE ZARAŻENIE WIRUSEM – NAUKOWCY POSZUKUJĄ CHĘTNYCH DO POMOCY W WALCE Z KORONAWIRUSEM! CZY CENA JEST WARTA RYZYKA?

Problemy do dostępu do alkoholu mają wpływ na jego wątpliwą jakość

Jak dobrze wiadomo, sprzedaż oraz spożywanie alkoholu w Islamskiej Republice Iranu jest zabronione. Ma to wydatny wpływ na jakość wysokoprocentowych trunków oferowanych na czarnym rynku – te pozostawiają bowiem wiele do życzenia. W związku z tym doszło do tragedii na tak potężną skalę. Portal o2.pl podaje dodatkowo, że w Iranie dość często dochodzi do zatruć metanolem. Epidemia koronawirusa oraz fałszywe informacje o tym, że alkohol jest skuteczny w walce z epidemią, nasiliły takie przypadki.

Co ważne, sytuacja w Iranie jest poważna. Choć oficjalne komunikaty tamtejszego rządu mogą na to nie wskazywać, niezależni dziennikarze z tego kraju są zdania, że epidemia już dawno wymknęła się tam spod kontroli.

źródło zdjęcia: sputniknews

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.