5 tysięcy złotych za nieprzestrzeganie kwarantanny. Kolejne przypadki koronawirusa w Polsce

5 tysięcy złotych za złamanie

5 tysięcy złotych za nieprzestrzeganie kwarantanny – właśnie tyle wynosi kara za niestosowanie się do wytycznych rządu i lekarzy dla osób, u których występuje zagrożenie zarażeniem koronawirusem. Sytuacja staje się coraz poważniejsza. W Polsce odnotowano kolejne przypadki zachorowań, stan kilku osób jest poważny. Odwoływane są imprezy masowe – koncerty, festiwale, a nawet wydarzenia sportowe. Te ostatnie mają się odbywać bez udziału publiczności. Wrocław zdecydował się zamknąć na czas nieokreślony wszystkie publiczne uczelnie. Jakie będą kolejne kroki?

5 tysięcy złotych za nieprzestrzeganie kwarantanny – kara zwala z nóg, ale ludzie łamią zakazy

Sytuacja w Polsce jest coraz poważniejsza – nie chodzi jednak może o nagły wzrost zachorowań, a o fakt odwoływania imprez, czy nawet zamykania uczelni wyższych. Ilość chorych w naszym kraju to aktualnie 20 osób, w tym dowódca generalny sił zbrojnych, gen. Jarosław Mika, o czym donosi portal RMF24. Mężczyzna ten niedawno był w Niemczech na konferencji. Co więcej, podaje się, jakoby 4 osoby były w stanie ciężkim. Wiele osób narzucone ma domowe kwarantanny. Niestety, gdzieniegdzie doszło do złamania zasad. Tym samym Ministerstwo Zdrowia na swoich profilach w sieci poinformowało, że każdorazowe przykłady łamania zalecenia kwarantanny, będą surowo karane. Grzywna wynosi bowiem aż 5 tysięcy złotych. Warto przy okazji dodać, że Ministerstwo Zdrowia dokładnie wyjaśnia czym jest kwarantanna. Mianowicie, nakładana jest ona na osoby, które miały styczność z zakażonymi lub podejrzewa się u nich zakażenie.

ZOBACZ TAKŻE: TRAGICZNE INFORMACJE – 27 OSÓB NIE ŻYJE, CHCIAŁY ONE POKONAĆ KORONAWIRUSA ALKOHOLEM. PONAD 200 ZATRUTYCH

Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce – jeden w Warszawie oraz dwa w Cieszynie

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 20 osób. Dziś (10.03.2020) potwierdzono kolejne 3 przypadki. Jeden z nich wykryto w Warszawie, natomiast dwa kolejne w Cieszynie. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski nie skomentował ich stanu zdrowia, ale zapewnił, że jest on stabilny.

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce wykryto 4 marca. W ciągu sześciu dni liczba chorych wzrosła właśnie do 20. Zakażeni przebywają w szpitalach w: Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Ostródzie i Zielonej Górze.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.