17 tysięcy złotych za zarażenie koronawirusem – naukowcy potrzebują chętnych!

jak najłatwiej rozpoznać deltę

17 tysięcy złotych za zarażenie koronawirusem? To możliwe – a wszystko ze względu na walkę z chorobą, która nabiera coraz to różniejszych wymiarów. Nad coraz to lepszym poznaniem wirusa, jego przebiegu, oraz ewentualnej metody leczenia, nieustannie pracuje cała rzesza naukowców na całym świecie. Jak podaje portal Wirtualna Polska, pochodząca z Wielkiej Brytanii grupa hVIVO potrzebuje kilkudziesięciu śmiałków, którzy mają zostać zarażeni koronawirusem z Wuhan. Dzięki temu będzie można dokładniej poznać szczegółowe działanie wirusa na ludzki organizm. Za tego typu poświęcenie się dla dobra nauki i ludzkości, firma oferuje każdemu chętnemu 3500 funtów (co w przeliczeniu daje nieco ponad 17 tysięcy złotych).

17 tysięcy złotych za zarażenie koronawirusem? Naukowcy poszukują chętnych do badań

Czy gra jest warta świeczki? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób po ogłoszeniu, które obwieściła brytyjska firma hVIVO. Jak podaje portal Wirtualna Polska, koncern potrzebuje śmiałków, którzy wyrażą zgodę na zarażenie się koronawirusem. Wszystko po to, aby badacze mogli dokładniej poznać mechanizmy, jakimi rządzi się choroba, a także skutecznie popracować nad ewentualnym lekarstwem lub szczepieniem. Wszystko jest jednak niezwykle niebezpieczne. SARS-CoV-2 jest nieprzewidywalny, a na organizm może działać w przeróżny sposób. Nie ma gwarancji, że osoba zarażona wyjdzie z całego badania bez szwanku. Pojawiają się jednak zapewnienia, że chętni będą pod opieką najlepszych specjalistów. Oprócz zarażenia wirusem, śmiałkowie muszą być gotowi na spędzenie przynajmniej 14 dni w izolatce. Do tego będą im podawane eksperymentalne leki.

ZOBACZ TAKŻE: CIĘŻKI STAN PACJENTA Z KORONAWIRUSEM WE WROCŁAWIU. CORAZ WIĘCEJ PRZYPADKÓW W POLSCE

Trwają poszukiwania 24 śmiałków. Chętnych jak dotąd niewielu

Choć pieniądze są – wydawałoby się – kuszące, chętnych jak dotąd nie ma zbyt wielu. Donosi o tym portal Wirtualna Polska. Wszystko z pewnością przez strach przed nieobliczalnym wirusem. Można się jednak spodziewać, że niebawem znajdą się śmiałkowie, którzy wezmą udział w eksperymencie naukowym. Jest on wielce ryzykowny.

Koronawirus coraz śmielej poczyna sobie także w kraju nad Wisłą. Polska na ten moment legitymuje się liczbą 17 potwierdzonych zachorowań. 4 osoby są w stanie poważnym lub ciężkim. Koronawirus szczególnie niebezpieczny jest dla osób starszych lub zmagających się z innymi schorzeniami.

źródło zdjęcia: rdc.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.