Chcesz przejść na dietę? NFZ może za darmo ją dla ciebie ułożyć!

Ta propozycja może być dla wielu ludzi bardzo korzystna. Chcesz przejść na dietę? Okazuje się, że Narodowy Fundusz Zdrowia może ją przygotować specjalnie dla ciebie! I to za darmo! Zapisało się już prawie 170 tysięcy osób. W ofercie dieta DASH i do wyboru 1200, 1500 i 1800 kalorii. 

Dieta DASH

Dieta DASH jest niczym innym jak dietą, którą stosuje się podczas leczenia nadciśnienia tętniczego. Chodzi o „wyciszenie” objawów. Warto pamiętać, iż nie należy do diet, które mają restrykcyjne zasady, jednak należy pamiętać o tym, aby jej przestrzegać. Zawiera 5 posiłków, którym musi towarzyszyć dużo płynów, m.in. woda. Tylko wtedy będą widoczne efekty, zresztą jak w każdej innej. Jeżeli chcecie dowiedzieć się o niej więcej, wszystkie potrzebne informacje znajdziecie tutaj.

NFZ: darmowa dieta

Chcesz przejść na dietę? Narodowy Fundusz Zdrowia może przygotować ją dla ciebie. Dodatkowo, wszystko za darmo. W związku z tym, co trzeba zrobić, aby taką dietę otrzymać? Po pierwsze, wejść na tę stronę i się zarejestrować. Następnie wystarczy podać podstawowe dane, czyli wiek, wzrost, wagę i aktywność fizyczną. Wtedy system obliczy wskaźnik BMI i przygotuje przepisy, które będą pasowały do poszczególnych osób.

Diety mogą mieć 1200, 1500 i 1800 kalorii. Co ciekawe, dostępny jest też jadłospis dla osób, które nie jedzą mięsa. Aplikacja obliczy ilość kalorii najlepszych dla ciebie i dzięki temu można wprowadzić ją w życie.

Pewnie zastanawiacie się, na ile dni zostaną ułożone posiłki? Całość obejmuje 14 dni diety. Ciekawi jesteśmy jak się to sprawdzi.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.