Ceny w McDonald’s w Katarze zaskakują. Jak wygląda kanapka McArabia? [FOTO]

ceny w mcdonald's w katarze

Ceny w McDonald’s w Katarze zaskakują. Kraj, który właśnie organizuje Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, w ostatnim czasie jest na ustach niemal wszystkich. Wiele osób uważa, że jest tam bardzo drogo. Jak natomiast prezentują się ceny we wspomnianym McDonald’s? Czy są wyższe niż w Polsce? Warto też wspomnieć o menu w katarskim „Maku” – są tam bowiem pozycje, których z pewnością nie znacie. Przykładem jest kanapka McArabia. Jak wygląda i co wchodzi w jej skład?

Ceny w McDonald’s w Katarze zaskakują. Jak wygląda kanapka McArabia? [FOTO]

Od momentu startu Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które tym razem odbywają się w Katarze, bardzo dużo mówi się o panujących tam cenach. Według wielu relacji, w kraju jest drogo. Dużo trzeba wydać choćby na nocleg. Z drugiej jednak strony, bardzo tanie jest paliwo. Dziennikarze przebywający w Katarze pisali, że tankowanie do pełna z pustego baku to koszt rzędu około 80 złotych. W Polsce jest to wręcz nie do pomyślenia. Jak natomiast sprawy mają się z jedzeniem?

Pisze o tym portal o2.pl. Wszystko sprawdzili dziennikarze Faktu, którzy przebywają w Katarze. Odwiedzili oni popularną na całym świecie sieciówkę serwującą fast-foody – czyli McDonald’s. Okazuje się, że ceny w katarskim „Maku” wcale nie różnią się dość mocno od tego, co znamy z Polski. Serwis o2.pl przytacza fragment tekstu z Faktu:

Kanapka McRoyal, frytki plus napój kosztują ok. 22 QAR. W przeliczeniu na naszą walutę, kibice piłki nożnej, którzy zjechali do Kataru, zapłacą za zestaw ok. 27 zł. W Polsce kosztuje prawie tyle samo!

To jednak nie wszystko. Inne zestawy oscylują w podobnej granicy. Zestaw z Big Mac kosztuje tam w przeliczeniu około 26 złotych, natomiast Chicken Mac, który jest kanapką z podwójnym kotletem drobiowym kosztuje około 27 złotych. Co ciekawe, w menu katarskiego McDonald’s można trafić na pozycję McArabia. Czym jest i jak wygląda? Zobaczcie sami:

ZOBACZ TAKŻE: Wizja na rok 2023. Zniknie 500 plus? Znany jasnowidz niepokoi w przepowiedni

McArabia w McDonald’s w Katarze. Czym jest rzadko spotykana kanapka?

Pewną nowością dla kibiców z innych krajów w katarskim McDonald’s zdecydowanie jest kanapka McArabia. Jak czytamy w o2.pl występuje ona w takich krajach jak właśnie Katar, Egipt i Maroko. To nic innego jak dwa kotleciki z kurczaka, zamknięte z warzywami i sosem w chlebku pita. Na o2.pl czytamy cytat z Faktu:

Wyjaśnijmy, że to dwa kotleciki z kurczaka, sałata, pomidor, cebula i sos czosnkowy w chlebku pita, które można zamówić też w Egipcie czy w Maroko. W Katarze za taką przyjemność trzeba zapłacić ok. 27 zł.

ceny w mcdonald's w katarze

Kanapka McArabia w katarskiej restauracji McDonald’s – źródło Twitter

źródło: o2.pl, Fakt, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.