Centra handlowe w Polsce tylko dla zaszczepionych? Rekomendacja ZPPHiU

galerie handlowe tylko

Centra handlowe w Polsce tylko dla zaszczepionych? O ciekawym pomyśle pisze portal rynekzdrowia.pl. Jak się bowiem okazuje, pojawiła się rekomendacja ZPPHiU (Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług), aby zamiast wprowadzenia ewentualnego, kolejnego lockdownu, postawić na nieco inne obostrzenia. Te miałyby jednak dotyczyć tylko niezaszczepionych, dzięki czemu sektora handlowego nie czekałaby kolejna katastrofa, jaką niewątpliwie byłby kolejny twardy lockdown. Jak swoją rekomendację argumentuje ZPPHiU?

Centra handlowe w Polsce tylko dla zaszczepionych? Rekomendacja ZPPHiU

Ostatnie wydarzenia na granicy Polski i Białorusi nieco odwróciły uwagę od sytuacji związanej z panującą epidemią. W naszym kraju nadal, niemal każdego dnia notuje się coraz więcej zakażeń. Jeszcze przed tygodniem Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, przestrzegał na antenie Radia ZET, że niebawem może mieć nawet 40 tysięcy nowych zakażeń na dobę:

Prognozy, które mamy w tej chwili, w tych czarnych scenariuszach mówią o 40 tys. dziennych przypadków zakażenia koronawirusem. Wydarzy się to nawet w ciągu najbliższych 10 dni.

Nic zatem dziwnego, że znów powrócił temat wprowadzenia ewentualnych obostrzeń. I choć w rządzie od początku trwania czwartej fali mówi się o tym, że lockdownu nie będzie – przedstawiciele ZPPHiU dmuchają na zimne i rekomendują inne rozwiązanie. Fragmenty oświadczenia Zarządu ZPPHiU przytacza portal rynekzdrowia.pl:

Obecnie nie są znane szczegółowe wytyczne do rozporządzeń jakie rząd planuje wprowadzić i czy rozważa obostrzenia dotyczące funkcjonowania centrów handlowych. Stając przed zagrożeniem, jakim byłaby decyzja o wprowadzeniu pełnego lockdownu Związek rekomenduje, by handel i usługi pozostały dostępne przynajmniej dla osób zaszczepionych.

ZOBACZ TAKŻE: DRAMATYCZNE NAGRANIE Z GRANICY! DOKŁADNIE SŁYCHAĆ MOCNY DIALOG POLSKICH I BIAŁORUSKICH ŻOŁNIERZY [WIDEO]

Paszporty covidowe sprawdzane na wejściu do galerii handlowych? „Wydaje się być prostym i skutecznym zabiegiem”

W dalszej części oświadczenia Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług czytamy, w jaki sposób miałaby odbywać się weryfikacja zaszczepionych klientów galerii handlowych:

Sprawdzanie paszportów covidowych lub negatywnego testu przy wejściach do galerii handlowych wydaje się być prostym i skutecznym zabiegiem do zastosowania w przypadku eskalacji pandemii.

Na koniec podkreślono jeszcze, jak ważnym czasem dla handlu jest okres przedświąteczny:

Okres przedświąteczny jest trudny do zaakceptowania jako moment wstrzymania handlu zarówno dla naszych sklepów, jak i naszych klientów. To oznaczałoby potencjalnie kolejne straty dla polskich przedsiębiorców a branża do tej pory nie odrobiła strat po ubiegłorocznych ograniczeniach.

źródło: rynekzdrowia.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.