Cena paliwa na Orlenie i na BP – to samo miasto, ta sama ulica. Szok! [FOTO]

cena paliwa na orlenie

Cena paliwa na Orlenie i na BP podzieliła internautów. Co ciekawe, opublikowane w sieci zdjęcia pylonów z cenami pochodzą z tego samego miasta, a nawet z tej samej ulicy. Różnica jest zawrotna – i to na niekorzyść PKN Orlen. To właśnie stacjom spod tego szyldu w ostatnim czasie obrywa się najmocniej. Sugerując się głośnym w ostatnich godzinach wpisem z mediów społecznościowych – nie może to dziwić… Różnica w cenach poraża i jest kolosalna. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Cena paliwa na Orlenie i BP – to samo miasto, ta sama ulica, cena diametralnie inna. Szok! [FOTO]

Nie milknie temat kosmicznych cen paliw w naszym kraju. Sytuacja już teraz jest dramatyczna, a benzyna kosztuje nawet ponad 8 złotych. Niestety według prognoz ma być jeszcze gorzej. Obserwatorzy obawiają się, że ceny paliw na stacjach sięgną kosmicznej granicy, która przekroczy 10 złotych za litr. Między innymi dlatego już teraz zaczynają się protesty. Kierowcy w zaplanowanych strajkach blokują wjazdy na stacje Orlenu. Jeszcze bardziej zorganizowana, ogólnopolska akcja szykowana jest na nadchodzącą sobotę. Ma to być wyraz sprzeciwu cenom, które kierowcom nie śniły się nawet w najgorszych koszmarach. Oliwy do ognia dolewają fotografie pylonów z cenami, które opublikowano na Facebooku.

Zarówno jedno jak i drugie zdjęcie pochodzi z tego samego miasta, a nawet z tej samej ulicy. Mianowicie, wykonano je w Lublinie, a obie stacje znajdują się przy ulicy Zelwerowicza. Co jednak zwraca największą uwagę internautów? Oczywiście chodzi o cenę. Okazuje się bowiem, że na Orlenie jest o wiele drożej niż na BP. Michał Krawczyk na Facebooku napisał:

Dwie stacje benzynowe w Lublinie dziś rano na tej samej ulicy (Zelwerowicza). Zobaczcie jak państwowa spółka nas łupi. PB 95 na Orlenie droższa o 25 gr.

ZOBACZ TAKŻE: Groził Polsce. Ramzana Kadyrowa znów kompletnie poniosło, szokujące słowa [WIDEO]

PB 95 na Orlenie droższe o 25 groszy niż na BP. Kierowcy przecierają oczy ze zdumienia

Powyższe zdjęcie mówi w zasadzie wszystko. Jak zauważył publikujący wszystko internauta – „państwowa spółka nas łupi”. 25 groszy różnicy na jednym litrze i to w zasadzie w sąsiedztwie dwóch stacji, to naprawdę niespotykany widok. Zdziwiony zaistniałą sytuacją jest również portal o2.pl, na którym czytamy:

O dziwo państwowa spółka liczyła sobie aż 25 groszy więcej za litr 95-oktanowej benzyny od amerykańskiego giganta.

Co ciekawe, internauci zwracają uwagę na fakt, że w ostatnim czasie to właśnie na Orlenie jest najdrożej. Uważają jednak, że powinno to wyglądać zupełnie inaczej.

źródło: o2.pl, Facebook; foto: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.