Cena bobu w Polsce wbiła ją w ziemię. Posłanka pokazała paragon [FOTO]

cena bobu w polsce

Cena bobu w Polsce wbiła ją w ziemię. Posłanka związana z Platformą Obywatelską – Jagna Marczułajtis-Walczak – pokazała w sieci paragon w sklepu, na którym widać ceną za kupno kilogram bobu. To już kolejny w ostatnim czasie produkt pokazywany w mediach społecznościowych, którego cena wydaje się naprawdę wysoka. Drożyzna nadal uderza w kieszenie wielu Polaków. Ile posłanka zapłaciła za kilogram bobu? Szczegóły poniżej.

Cena bobu w Polsce wbiła ją w ziemię. Posłanka pokazała paragon – tyle zapłaciła za kilogram

Drożyna nadal spędza sen z powiek wielu Polakom. Najwięcej mówi się aktualnie o cenach paliw, które przebijają wszelkie możliwe granice. Już teraz w wielu miejscach za litr paliwa należy zapłacić nawet 8 złotych, ale już teraz obserwatorzy nie wykluczają, że przebita zostanie drastyczna granica 10 złotych za litr. To jednak nie wszystko. W ostatnim czasie głośno było też o cenie kajzerki, a paragon z zakupów w piekarni pokazał pewien internauta. Okazało się, że zwyczajna bułka kosztuje już 1,20 złotych. Wymieniać można w nieskończoność. Nie sposób zapomnieć też o medialnym temacie czereśni, które w pewnym momencie w Polsce kosztowały nawet… 260 złotych za kilogram. Ile natomiast trzeba zapłacić za kilogram bobu?

Jak się okazuje, w tym konkretnym przypadku także nie jest najlepiej. Mianowicie, paragonem z zakupów w warzywniaku pochwaliła się posłanka związana z Platformą Obywatelską – Jagną Marczułajtis-Walczak. Kobieta za kilogram popularnego i uwielbianego przez wiele osób warzywa zapłaciła… 40 złotych. Posłanka pokazała paragon na Twitterze:

ZOBACZ TAKŻE: Cena paliwa na Orlenie i na BP – to samo miasto, ta sama ulica. Szok! [FOTO]

Cena bobu może jeszcze spaść – należy poczekać na szczyt sezonu na to warzywo

Internauci zauważyli, że cena bobu rzeczywiście jest dość wysoka. Ponadto pojawiły się głosy, ze w innych miastach za kilogram należy zapłacić jeszcze więcej – nawet 60zł/kg. Jednakże nie sposób poruszyć pewnego istotnego aspektu. Mianowicie, nie nastąpił jeszcze szczyt sezonu na to warzywo. Ten wystąpi dopiero w okolicach przełomu czerwca i lipca. Wtedy ceny bobu mogą rzeczywiście spaść.

źródło: o2.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.