Cena cukru w Niemczech. Nagranie niesie się po sieci, jest go pod dostatkiem [WIDEO]

cena cukru w niemczech

Cena cukru w Niemczech. W sieci pojawiło się nagranie z jednego z tamtejszych marketów. Widać na nim, ile trzeba zapłacić za paczuszkę cukru oraz to, że u naszych zachodnich sąsiadów – w porównaniu do tego co dzieje się w Polsce – jest go pod dostatkiem. Warto przypomnieć, że po Biedronce także inne sklepy w naszym kraju wprowadziły limit dotyczący zakupu cukru. Ten z regałów znika w ekspresowym tempie. Czy jednak z Niemczech jest on tańszy niż w Polsce?

Cena cukru z Niemczech. Nagranie niesie się po sieci – jest go pod dostatkiem

W ostatnich dniach tematem numer jeden w Polsce jest cukier, jego dostępność oraz limity wprowadzane przez sklepy, które dotyczą właśnie cukru. Wszystko zaczęło się od sieci marketów Biedronka – to właśnie tam od zeszłego tygodnia wprowadzono limit zakupu cukru. Mianowicie ustalono, że jedna osoba jednorazowo może zakupić jedynie 10 kilogramów. Nie trzeba było długo czekać, aby taką ścieżką poszły też inne znane sieciówki. Jak czytamy w o2.pl – taką samą praktykę zastosował Lidl oraz Netto.

Wszystko przez panikę społeczeństwa i masowe wykupowanie tego produktu. Eksperci zauważyli także, że klienci dyskontów nabywali niedetaliczne ilości cukru. To wszystko doprowadziło do wprowadzenia takich a nie innych rozwiązań. Jak natomiast sytuacja wygląda tuż za naszą zachodnią granicą? Czy podobne kłopoty dotyczą Niemców? W sieci pojawiło się nagranie z jednego z tamtejszych marketów. Jak się okazuje, cukru tam nie brakuje. Poznaliśmy również jego cenę.

ZOBACZ TAKŻE: Najnowsze informacje o zdrowiu Władimira Putina. Nie wszystkim się to spodoba

Cukier w Niemczech – tyle kosztuje. Można go kupić bez problemu

Wideo, o którym wcześniej wspomniano, opublikowano na TikToku. Film pojawił się na koncie użytkowniczki jolcik_misia. Nie zdradzono, w jakim sklepie został on nagrany, jednak można łatwo wywnioskować, że jest to jeden z dyskontów. Na materiale wyraźnie widać, że cukru nie brakuje i spokojnie można go nabyć. A co z jego ceną? Kilogram kosztuje tam 79 centów – czyli około 3,70 złotych za paczkę. Co ciekawe w Polsce – przykładowo w sieci Biedronka, cukier można nabyć po nieco niższej cenie. Serwis o2.pl zwraca jednak uwagę na jeden bardzo istotny aspekt:

Z drugiej strony, aby porównać ceny, należy wziąć pod uwagę siłę nabywczą w obu krajach. Nie jest zaskoczeniem, że Niemiec ze swojej pensji będzie mógł kupić więcej cukru, niż Polak.

źródło: o2.pl, TikTok; foto: TikTok

@jolcik_misia Odpowiadanie użytkownikowi @marcinstachurski47 #polacywniemczech #cukier #maka #jolcik_misia #dc #lidldeutschland #lidl #zakupy#market ♬ dźwięk oryginalny – jolcik_misia

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.