Cafe Równik zatrudnia niepełnosprawnych kelnerów w ramach terapii – klienci się skarżą

cafe równik zatrudnia niepełnosprawnych

Cafe Równik to jedna z wrocławskich kawiarni, która jednak zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Wszystko przez to, że kelnerami w niej są osoby niepełnosprawne – cierpiące na takie schorzenia jak zespół Downa czy autyzm. Choć dzielnie pracują nad tym, aby w swoim zawodzie czynić coraz to większe postępy – to niestety, niektórzy klienci postanawiają się na nich skarżyć. Nie rozumieją jednak idei miejsca, oraz tego, że praca z ludźmi, dla tamtejszych kelnerów jest swego rodzaju terapią, natomiast goście – mogą wcielić się w rolę terapeutów. Teraz, w poruszającym wpisie, Cafe Równik prosi, aby zmienić nastawienie i oszczędzić negatywnych komentarzy.

Cafe Równik zatrudnia niepełnosprawnych kelnerów w ramach terapii – niestety nie wszyscy klienci są w stanie to zrozumieć

Wrocław to miasto, gdzie uświadczyć można wiele kawiarni, jednak na tle wszystkich – zdecydowanie wyróżnia się Cafe Równik. Jest to bowiem miejsce, gdzie kelnerami są osoby niepełnosprawne, szkolone jednak w zawodzie i sukcesywnie przygotowywane do tego, aby jak najlepiej wywiązywać się ze swoich obowiązków. Co więcej, podejmowanie pracy w otoczeniu ludzi, jest dla nich swego rodzaju terapią. Goście lokalu mogą natomiast wcielić się w rolę terapeutów. Jak pokazuje życie, nie każdy jest jednak w stanie to zrozumieć. Cafe Równik w portalu Facebook opublikowało poruszający wpis, mówiący o tym, że w ostatnim czasie na ich stronie pojawiło się wiele nieprzychylnych komentarzy, dotyczących właśnie obsługi kelnerskiej. Co więcej, poproszono także o rezerwację, którą obsługiwać będą – jak to nazwano – w pełni zdrowi kelnerzy. Ten ktoś nie miał jednak pojęcia o tym, że pracę podejmują tam jedynie osoby cierpiące na zespół Downa oraz autyzm.

ZOBACZ TAKŻE: GRZECHY, ZA KTÓRE NIE OTRZYMASZ ROZGRZESZENIA – ZOBACZ LISTĘ, NIEKTÓRE POZYCJE MOGĄ CIĘ ZASKOCZYĆ

Wspaniały odzew społeczeństwa – pojawiają się przychylne opinie, zainteresowanie lokalem wzrosło

Post, który można zobaczyć poniżej, został opublikowany na Facebooku Cafe Równik i zyskał bardzo szerokie zasięgi. Co więcej, spotkał się z pozytywnym odbiorem społeczeństwa. Internauci trzymają stronę lokalu i pracujących tam kelnerów. Wielu z nich zapowiada, że z przyjemnością odwiedzą kawiarnię, o której działalności do tej pory nie wiedzieli.

Ponadto, na stronie już teraz zaczynają pojawiać się pozytywne komentarze. Te sprawiają, że kelnerzy zyskują bezcenną w ich zawodzie – a także w życiu – wiarę we własne umiejętności. Oryginalny wpis Cafe Równik, można zobaczyć poniżej:

źródło zdjęcia: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.