Klasa o profilu disco polo na Podlasiu? To nie żart

klasa o profilu disco polo

Klasa o profilu disco polo na Podlasiu? Choć brzmi to jak żart – okazuje się prawdą. Region chce w zupełności wykorzystać potencjał, jakim dysponuje. A jak widać, disco polo zakorzenione jest tam aż nadto wyraźnie. O zaskakującym pomyśle mówi już cała Polska. Czy znajdą się chętni, którzy zapiszą się do klasy o profilu estradowym? Wydaje się, że tych brakować nie powinno. Pytanie tylko, czy wezmą całe przedsięwzięcie na poważnie.

Klasa o profilu disco polo ma przywrócić świetność liceum w Michałowie

Liceum w Michałowie nieopodal Białegostoku, może stać się pierwszym w Polsce (a prawdopodobnie też pierwszym na świecie), które otworzy klasę o profilu disco polo. Choć wielu bierze to za żart, pomysł pojawił się naprawdę i już podjęto pierwsze kroki, mające za zadanie jego realizację. Temat poruszono między innymi w Gazecie Wyborczej. Tam burmistrz miasta miał wskazywać na fakt, że otwarcie kierunków mechanicznych i budowlanych nie przynosiło oczekiwanych rezultatów. Teraz natomiast, mimo iż plan jest dopiero na etapie projektu, mówi o nim już cały kraj. Szkoła chce ponadto wyciągnąć rękę do uczniów i pomóc im w rozwijaniu swoich najróżniejszych zainteresowań. A że Podlasie często nazywane jest stolicą polskiego disco polo, to gdzie jak nie tam, miałaby powstać klasa o takim profilu?

ZOBACZ TAKŻE: PIJANY MĘŻCZYZNA POSTANOWIŁ UCIEC ZE SZPITALA – UKRADŁ KLUCZYKI I ODJECHAŁ Z PLACÓWKI MEDYCZNEJ KARETKĄ POGOTOWIA. CHWILĘ PÓŹNIEJ STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM I WPADŁ DO ROWU, AMBULANS ZNISZCZONY

Wytwórnia Green Star rozpocznie współpracę z omawianą szkołą

O tym, że szkoła przygotowująca się do otwarcia klasy o profilu estradowym bierze wszystko na poważnie, świadczy fakt, że podejmie współpracę z wytwórnią Green Star. Jest to organizacja, która pod swoimi skrzydłami ma wielu znanych muzyków disco polo – choćby zespół Boys czy Zenka Martyniuka z Akcentem.

Pod względem marketingowym, otwarcie klasy disco polo już zbiera żniwa. Dyrekcja marzy, aby szkoła powróciła do dawnych czasów, kiedy uczyło się w niej blisko 1000 uczniów. Dziś wartości te są dramatycznie niższe – portal wprost.pl podaje, jakby teraz uczęszczało tam jedynie 60 podopiecznych.

Więcej szczegółów na temat klasy disco polo, pojawić ma się już na dniach. 20 lutego w czwartek, odbędzie się specjalna konferencja prasowa. Na niej omówione zostaną szczegóły całego przedsięwzięcia.

Burmistrz Michałowa, Marek Nazarko, w rozmowie z Gazetą Wyborczą dokładnie opowiedział o tym, skąd wziął się taki a nie inny pomysł. Część jego słów cytujemy poniżej:

Szkoła musi być wyjątkowa, prowadzić edukację w tym kierunku, w którym żadna inna placówka nie prowadzi, być atrakcyjna dla młodzieży. Zarazem nie może być to szkoła „sztuczna”, czyli musi wyrastać z Podlasia, z tego, w czym jesteśmy silni i z czym kojarzeni.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.