Igrzyska w Tokio – kartonowe łóżka dla sportowców

Igrzyska w Tokio 2020 – kartonowe łóżka dla sportowców. Jak się okazuje organizatorzy stawiają na ekologiczne rozwiązania, dlatego też uczestnicy będą spać na wyjątkowych łóżkach. Mają być z kartonu, jednocześnie utrzymując każdego z obecnych. Co ciekawe, coraz więcej organizatorów imprez, czy muzycznych czy tych sportowych, stawia na eko zasady. 

Igrzyska w Tokio – niecodzienne rozwiązania

Jak poinformował portal CNN, sportowcy na igrzyskach w Tokio będą spać na kartonowych łóżkach. Ale spokojnie, mają być wytrzymałe, ekologiczne, jednocześnie utrzymując każdego z obecnych. Co ciekawe, producent jest przekonany, że udźwigną nawet 200 kilogramów. Mają ponad 2 metry długości, także powinny się sprawdzić.

ZOBACZ TAKŻE: NOMINACJE OSCARY 2020 – „BOŻE CIAŁO” NA LIŚCIE

Coraz więcej organizatorów masowych imprez zaczyna stawiać na ekologiczne rozwiązania. Niedawno wokalista Coldplay poinformował o tym, iż organizowane trasy koncertowe są zagrożeniem dla środowiska. Dlatego wstrzymali się z planami koncertowania.

„Nie pojedziemy w trasę z tym albumem. Przez kolejny rok lub dwa poświęcimy czas, aby dowiedzieć się, w jaki sposób nasze trasy mogłyby być nie tylko nieszkodliwe dla środowiska, ale pożyteczne”

Organizatorzy igrzysk w Tokio również postawili na działania pro ekologiczne. Aby nie wykorzystywać zbyt dużo materiałów, aby pomieścić około 26 tys. sportowców, przedstawili kartonowe łóżka. Mają być one w pełni dostosowane i komfortowe. Co ciekawe, w całości zostaną poddane recyklingowi. Takashi Kitajima, który jest dyrektorem generalnym wioski olimpijskiej poinformował, iż tektura jest bardzo mocna i o ile nie będzie się po niej skakać, powinna się sprawdzić.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.