Brakuje szczepionek dla medyków – celebryci i rodziny lekarzy szczepieni poza kolejką!

Brakuje szczepionek dla medyków

Pod koniec grudnia rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciwko Covid-19. Pierwszą dawkę otrzymać mieli osoby z tzw. „grupy 0”. Wśród nich znajdują się m.in. pracownicy szpitali, osoby wykonujące działalność leczniczą, pracownicy aptek, uczelni medycznych czy studenci kierunków medycznych. Okazuje się jednak, że brakuje szczepionek dla medyków! Studenci zdradzili nazwiska osób szczepionych poza kolejką.

Brakuje szczepionek dla medyków – celebryci i rodziny lekarzy szczepieni poza kolejką!

W sieci pojawiły się informacje dotyczące braku szczepień dla lekarzy. Okazuje się, że powodem są szczepienia wykonywane osobom spoza kolejki. Co więcej, chodzi tu nie tylko o rodziny pracowników szpitali, ale również polityków, celebrytów i znanych w kulturze osobistości. Do skorzystania z dawki szczepionki przyznała się już Krystyna Janda i Leszek Miller. Jak podaje Polsatnews, poza kolejką zaszczepieni mieli być: Mateusz Maranowski, Wiktor Zborowski, Krzysztof Materka, Andrzej Seweryn oraz jego córka Maria. Co więcej, studenci Warszawskiego Uniwersytety Medycznego zapowiadają, że znanych osobistości, które skorzystały ze szczepień jest znacznie więcej. 

ZOBACZ TAKŻE: PACJENTOM PODANO PIĘCIOKROTNĄ DAWKĘ SZCZEPIONKI NA KORONAWIRUSA – CZTERY OSOBY TRWAFIŁY DO SZPITALA!

Głos w sprawie zabrał także Minister Zdrowia, który wyraził sprzeciw wobec szczepień niezgodnych z przepisami. Podkreślił, że nie ma społecznego przyzwolenia na faworyzowanie osób publicznych i należy działać zgodnie z harmonogramem szczepień. Zapowiedział również szczegółowe kontrole, które odbędą się już w poniedziałek w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Absolutnie nie akceptujemy takiej postawy, kiedy szczepienie jest wykorzystywane dla pewnych osób, które są wybierane nie według klucza ustalonego przez nas wspólnie, tyko według jakichś kryteriów uprzywilejowania, które narzucaj lokalni czy to dyrektorzy jednostek leczniczych czy inne osoby odpowiedzialne na miejscu w szpitalach za proces szczepienia – powiedział Niedzielski.

 

źródło: gazetaplus.pl, rmf24.pl, polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.